Krzysztof Biegun zwyciężył w konkursie Pucharu Świata

Krzysztof Biegun po raz pierwszy w swojej karierze wygrał konkurs Pucharu Świata. W jednoseryjnych zawodach oddał znakomity skok na odległość 142,5 metra, zdobywając 135,8 punktu.

/ Fot. EPA/JAN WOITASDrugie miejsce ze stratą 3 punktów do Polaka zajął Andreas Wellinger. Niemiec skoczył 132 metry. Na trzecim stopniu podium stanął Słoweniec Jurij Tepes. Uzyskał 134,5 metra.

Tuż za podium uplasował się Japończyk Taku Takeuchi (132,5 metra). Kolejne miejsca zajęli nasi reprezentanci - Piotr Żyła (136 metrów) i Maciej Kot (132 metry). Dobry występ zaliczył także Jan Ziobro, zajął 9. miejsce po skoku na odległość 134,5 metra.

Wśród skoczków, którzy zdobyli punkty znalazł się także Dawid Kubacki. Wylądował na 124,5 metrze i został sklasyfikowany na 22. pozycji. Kamil Stoch skakał w bardzo trudnych warunkach i nie udało mu się uzyskać dobrej odległości (117 metrów) i zajął dopiero 37. miejsce. Niestety zdyskwalifikowano Stefana Hulę.

Konkurs miał rozpocząć się o 13:30. Po odwołaniu serii próbnej start zawodów odkładano z powodu zbyt silnego wiatru. Na szczęście udało się przeprowadzić pierwszą serię, choć ze skoku z powodu bezpieczeństwa zrezygnowali: Anders Bardal i Gregor Schilerenzauer. Druga seria zaplanowana była na 17:05 lecz ostatecznie zrezygnowano z jej przeprowadzenia.

Kolejny przystanek Pucharu Świata będzie w fińskim Kussamo, gdzie aż 4 Polaków nie będzie musiało się kwalifikować do konkursu.