Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Bukalski kończy karierę

Podczas meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków Krzysztof Bukalski pożegnał się z kibicami. Zawodnik postanowił zakończyć swoją piłkarska karierę. Na stadionie przy ulicy Roosvelta polski pomocnik spędził ponad cztery sezony.

Krzysztof Jan Bukalski jest wychowankiem Wandy Kraków. W latach 1986 - 1996 grał w Hutniku Kraków, w którym zagrał czterdzieści sześć spotkań i strzelił pięć bramek. Później półtora roku był w Belgii, gdzie grał w barwach KRC Genk (zagrał trzydzieści sześć spotkań i strzelił dwie bramki).

Po powrocie do Polski występował najpierw dwa sezony w Wiśle Kraków (rozegrał siedemnaście spotkań i zdążył strzelić jedną bramkę). Później przez jeden rok grał w Katowickim GKS-ie, po czym wrócił na pół sezonu do 'Białej Gwiazdy'.

Następnie Bukalski wyjechał do Włoch, ale jego przygoda w US Fiorenzuola zakończyła się po pół roku. Polski zawodnik nie chciał wracać do Polski i na jeden rok postanowił związać się z cypryjskim klubem, AS Nea Salamina.

Po śródziemnomorskiej przygodzie postanowił wrócić do naszego kraju, dokładnie na Śląsk, gdzie przez cztery i pół roku grał w Górniku Zabrze. W barwach biało-niebiesko-czerwonych wybiegł na boisko osiemdziesiąt osiem razy i osiem futbolówkę umieszczał w bramce rywali.

W reprezentacji Polski między 1995 rokiem, a 1998 zagrał siedemnaście spotkań i strzelił dwie bramki.

Największym sukcesem pomocnika jest Mistrzostwo Polski, które zdobył w 1999 roku w barwach Wisły Kraków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.