Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3824 miejsce

Krzysztof Daukszewicz: Staram się być neutralny. Krytykuję też PO

Krzysztof Daukszewicz jest jednym z tych artystów, którym zarzuca się, iż sprzeniewierzyli się swoim ideałom i stali się propagandzistami PO. Satyryk odrzuca te oskarżenia i przekonuje, że również jest krytykiem rządów Donalda Tuska.

Daukszewicz, choćby chciał, będzie wciąż posądzany o sprzyjanie władzy. W końcu od kilku lat jest komentatorem "Szkła Kontaktowego". A dodatkowo prezydent Bronisław Komorowski zamieścił na swojej stronie jego utwór.

Satyryk próbuje się bronić i dowodzi, że jest krytyczny wobec rządów Donalda Tuska. Aby zyskać na wiarygodności, przytacza dowcip o pacjencie i lekarzu:"
Przychodzi lekarz od pacjenta i mówi, że ma dwie informacje: dobrą i złą. Ta zła: ucięliśmy panu zdrową nogę; ta dobra - będziemy leczyć tą chorą" - mówi Daukszewicz w wywiadzie dla "Wprost" (nr 20).

Daukszewicz podkreśla, że większość utworów z jego nowej płyty jest krytyką obecnej władzy. Komentator "Szkła Kontaktowego" podkreśla, że nie zna się osobiście z Donaldem Tuskiem. Z tej okazji opowiada pewną anegdotkę; kiedyś
razem z obecnym premierem gościł w jednej z audycji "Trójki". Atmosfera była sympatyczna, więc Daukszewicz się zapomniał i przez uwagę zwrócił się do Tuska jak do kolegi, na "ty"; reakcja premiera była natychmiastowa. Daukszewicz mówi, że spojrzenie Tuska jasno dało do zrozumienia, że raczej nie zostaną przyjaciółmi, tak jak z Henrykiem Wujcem.

Zresztą na takich przyjaźniach specjalnie mu nie zależy; Daukszewicz uważa, że dziennikarze czy artyści powinni jak najdalej trzymać się od polityków: "Choćby po to, żeby zachować stosowny dystans i nie faworyzować żadnego z nich" - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

prezes
  • prezes
  • 22.05.2012 05:55

Skoro tak, to nie będziesz pracował w TVN krzysiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 21.05.2012 19:40

Różnica jest taka między Daukszewiczem a Pietrzakiem ,że Pietrzak to do BULU patriota robi wiele rzeczy za darmo ,narażając swoje zdrowie a nawet życie. Daukszewicz to pupilek Salonu dobrze opłacany dupek!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
  • Rak
  • 21.05.2012 19:30

Daukszewicz "strawny dla wszystkich opcji politycznych".Dobre.Flekuje PIS bez opamiętania.Paranoik , ale może to taki styl kabaretowy.To tak jak bym napisał że Pietrzak jest strawny dla PO.Tyle że Pietrzak jest w I lidze a Daukszewicz w III. ekstraklasy kabaretowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Panie Krzysztofie. Nie jest Pan stronnikiem PO bo W.Sz. Pan Premier smutno na Pana popatrzył. Idealny przykład bezstronności. Przekonał mnie Pan jak nic;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
  • ujokot
  • 21.05.2012 18:37

przepraszam bardzo kto to jest jan pietrzak

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol K
  • Karol K
  • 21.05.2012 15:01

Daukszewicz niech spada na drzewo.... Jan Pietrzak; wykreślił go z grona swoich przyjaciół .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.