Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23723 miejsce

Krzysztof Gostkowski w warszawskiej Harendzie

Już 13 czerwca artysta zaprasza na koncert promujący swój nowy autorski projekt muzyczny - "Młody pianista wprowadza widzów w swój muzyczny świat prezentując ponadczasową płaszczyznę muzyki i czarując dźwiękami."

Krzysztof Gostkowski / Fot. Materiały promocyjneChopin do fortepianu zasiadł na przełomie czwartego i piątego roku życia. Krzysztof Gostkowski naukę gry na tym instrumencie rozpoczął dość późno, bo w wieku lat 15, jazzem zaś zainteresował się dopiero jako maturzysta. Fakt, iż w wieku 23 lat może poszczycić się dwoma wydanymi albumami, współpracą z wybitnymi muzykami, udziałem w konkursach, warsztatach, koncertach, świadczy o wyjątkowym talencie w komponowaniu, aranżowaniu i interpretowaniu muzyki, a także rzadko spotykanej intuicji i wrażliwości. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż sukces, który osiągnął Krzysztof Gostkowski, podparty jest ciężką pracą, charyzmą i ambicjami.Krzysztof Gostkowski urodził się 15 stycznia 1990 roku w Goleniowie. W roku 2009 zamieszkał w Zielonej Górze, gdzie od 2010 roku jest studentem wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie fortepianu Jakuba Stankiewicza i w klasie dyrygentury profesor Janiny Nowak. Ponadto, w roku ubiegłym, Krzysztof Gostkowski ukończył klasę wokalistyki klasycznej u dr hab. Jolanty Sipowicz.

Do sukcesów młodego przedstawiciela nowatorskiego stylu, będącego zlepkiem muzyki jazzowej i rozrywkowej, niewątpliwie zaliczyć można udział w Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina (październik 2010), współpraca, podczas indywidualnych warsztatów pianistycznych, z Leszkiem Możdżerem, a także zwycięstwo w konkursie Queen Elizabeth Piano Competition w kategorii Unranked Laureates za najlepsze improwizowane kompozycje jazzowe.

Obecnie artysta przygotowuje się do tegorocznych konkursów jazzowych i pracuje nad nowym projektem solowym. Wydanie płyty, na której pragnie zaprezentować własny, dojrzały, nowatorski styl, zaplanowane jest na początek 2014 roku. Trzeci album w dorobku muzyka (pierwszy ,"Something Impressions by Krzysztof Gostkowski", ukazał się w roku 2010, drugi - "GP Jazz" dwa lata później) promować ma międzynarodowa trasa koncertowa.

Zanim jednak to nastąpi, Krzysztofa Gostkowskiego usłyszeć i zobaczyć będzie można na koncercie 13 czerwca 2013 (czwartek) o godzinie 20.00 w Klubie Harenda na Krakowskim Przedmieściu 4/6 w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super wydarzenie.
Bardzo podoba mi się umieszczone tutaj zdjęcie. Jest bez wątpienia dobrą promocją. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.