Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5287 miejsce

Krzysztof Hoffmann Dziennikarzem Obywatelskim 2012 Roku

Decyzją Kapituły Konkursu, tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2012 Roku otrzymał Krzysztof Hoffmann, piszący pod pseudonimem Yan. Holtz. W Kinie Iluzjon w Warszawie zakończyła się gala finałowa konkursu, podczas której nagrody wręczono też laureatom poszczególnych kategorii, wybranym przez internautów głosami SMS. Zdjęcia z gali już jutro.

 / Fot. Bartosz Syta, PPNajważniejszym bohaterem wieczoru był Dziennikarz Obywatelski 2012 Roku wybrany głosami Kapituły Konkursowej, w skład której wchodzili w tym roku: Elżbieta Wiejaczka, laureatka 6. edycji konkursu Dziennikarz Obywatelski 2011 Roku, Paweł Nowacki, dyrektor ds. rozwoju serwisów contentowych Polskapresse oraz redaktorzy naczelni dzienników regionalnych Polskapresse. Tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2012 Roku przypadł w udziale Krzysztofowi Hoffmannowi za tekst Zapomniana Kacapia. Migawki z kraju, którego nie ma.

Nagrodę w postaci tabletu Sony Xperia SGPT 131 wręczyli: Elżbieta Wiejaczka oraz Paweł Fąfara, przewodniczący Kapituły, redaktor naczelny Projektu „Polska”.Od prawej: / Fot. Bartosz Syta, PP

Podczas gali, nagrody w postaci tabletów Sony S SGPT 113 wręczono zwycięzcom w poszczególnych kategoriach: Wydarzenia, Kultura, Cywilizacja, Styl życia, Sport, Portfel, Zdjęcie roku i Junior media, których wybrali internauci w głosowaniu SMS.

W kategorii Wydarzenia zwyciężył Filip Chochół, autor tekstu Kolejny dzień walki z ACTA. Cyberwojna minuta po minucie. Drugie miejsce zajął Marek Nowak z tekstem Odcienie demokracji w Rosji, a trzecie Barłomiej Kowalewski, autor materiału Michał Pauli, człowiek skazany na śmierć dwanaście razy.

W kategorii Kultura zwyciężył Paweł Dudek tekstem Radomszczański dziadek hollywoodzkiego aktora. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Aleksandra Piątkowska, autorka wywiadu z Kamilem Bednarkiem oraz Adam Sęczkowski za materiał: Krzysztof Cugowski dla W24: zawodowo jesteśmy absolutnie spełnieni.

Zwycięzcą głosowania SMS w kategorii Cywilizacja został Rafał Kawalec z tekstem Polska z reguły zbrojna czyli o tradycji posiadania broni. Druga lokata przypadła Arturowi Hampelowi za tekst
On mnie opluł! Poznajcie biegacza gładkiego, a na trzeciej uplasował się Łukasz Wojtyła z tekstem Jak być anonimowym w sieci.

 / Fot. Bartosz Syta, PPW kategorii Styl życia zwyciężyła Katarzyna Tołwińska, autorka materiału Carpe diem. Goście. Na drugim miejscu znalazł się Zygmunt Meller z tekstem Show-biznes, polityka i sport a płeć, a trzecie Małgorzata Dziewońska – Bajkiewicz autorka tekstu Bo autyzm bywa fajny.

Zwycięzcą głosowania w kategorii Sport został Paweł Kątnik z tekstem Iść, ciągle iść, aż po horyzontu kres, drugi był Grzegorz Ignatowski z materiałem Z archiwum polskich skandali. Rok 1993, a trzeci Daniel Wolski, autor materiału Jakub Bartkowski –.

Za najlepszy materiał w kategorii Portfel , głosujący uznali tekst Tomasza Kaniewskiego, Oferta optymalizacji składek ZUS. Druga w tej kategorii była Justyna Drozdecka z materiałem (Bez)robotni –, a trzeci
Jerzy Kozłowski z materiałem Kasa w Internecie.

Zdjęcie roku zrobił Mateusz Maksiak, który uchwycił na nim Chestera Benningtona i Mike’, druga była Paulina Przepióra, dokumentująca Extremizer Freestyle Motocross Częstochowa 2012, a trzeci Jacek Cisło, autor zdjęcia pt.
Nowy blask dawnej świetności.

Junior media to ostatnia kategoria konkursowa. Pierwsze miejsce po raz kolejny zajęła gazetka Gimnazjum nr 4 w Rumi, drugie gazetka "Dwojaki" z gimnazjum w Tuszynie, a trzecie "Mały Reporter 5-tki" z Żagania.

Zgodnie z regulaminem konkursu, nagroda przypadła też w udziale jednemu z uczestników głosowania SMS. Decyzją komisji konkursowej, w skład które weszli: Tomasz Dudek, wiceprezes Inversio Financial Group, głównego sponsora konkursu, Paweł Nowacki i Lidia Raś (Polskapresse), nagroda za najbardziej oryginalne uzasadnienie w głosowaniu SMS trafiła do Marii Domowicz.

7. edycja konkusu Dziennikarz Obywatelski Roku przechodzi do historii. Sponsorem głównym konkursu była Inversio Financial Group.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (109):

Sortuj komentarze:

Ale panowie jesteście zawistni :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krystian Jamróz.
Oczywiście Ciebie szanuję i rozumie Twoje myślenie. Mleko się już rozlało! ?W PRL nie było takiej cenzury jak na tym portalu OBYWATELSKIM W 24. Trochę żyje na tym BOŻYM ŚWIECIE i wiem co piszę bo z bezpośredniej autopsji. Jestem jeszcze młodym czlowiekiem ale jeszcze młodszym duchem, który ma bezpośredni pogląd na poprzedni ustrój i ten obecny w Polsce. Wiem, że masz uzasadnione podejrzenia, i co z tego wynika.
Dajmy sobie spokój.

Główny laureat dostał zasłużenie tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2012 roku.

Zapewne byli również bardzo dobrzy inni autorzy ale kapituła jego tj. Krzysztofa Hoffmann a piszącego pod pseudonimem Yan. Holtz wybrała! Uważam, że jest godzien tego tytułu i nie umniejszajmy jego zasług bo to jest nie Fair play.
USZANUJMY WERDYKT ZAWODOWYCH FACHOWCÓW w tym JURY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Lech Polak. Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze kończy się zaufanie a zaczyna wyrachowanie. Żyję na tym świecie wystarczająco długo by się o tym osobiście przekonać. Nie rozumiem dlaczego do mnie kierujesz słowa dotyczące wyboru kapituły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest nadzieja: http://babol.pl/kat,1025469,title,Taniec-na-rurze-moze-zostac-dyscyplina-olimpijska,wid,14804502,wiadomosc.html?ticaid=610330

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krystian Jamróz.
Krzysztof Hoffman a piszący jako Yan. Holtz ZASŁUŻENIE ZOSTAŁ DZIENNIKARZEM OBYWATELSKIM 2012 roku .Tak twierdzę. Przeczytałem jego rożne prace i wiem teraz ,że w pełni zasługuje na ten tytuł laureata Dziennikarza Obywatelskiego 2012 roku.

@Krystian Jamróz.
Moim zdaniem logicznie swoje wątpliwości motywujesz. Czy warto wszędzie, i u wszystkich ludzi widzieć to wszystko w negatywnych barwach? Otóż, warto ludziom zaufać i kierować się swoja moralnością. Zapewne byś nie wprowadzał zafałszowań. Warto wierzyć ludziom- organizatorom i nie podważać ich uczciwości. Zapewniam, lżej się żyje.

Zapewne inni autorzy równiej są bardzo dobrzy. Na pewno tak jest. Jedak kapituła wybrała tego i bardzo dobrze. Nie warto być podejrzliwym, tak twierdzę. Wątpliwości może i są ale do czego są nam one potrzebne.
Jest zwycięzca i niech godnie przez wszystkich to zostanie przyjęte. Hej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, wiem to się po prostu nie opłaca ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam nic do ukrycia ale zdziwił sam fakt że zamiast konkretnych argumentów Pani Lidia szukała na mnie "haka" w czeluściach internetu. Zapewne nie ma idealnego systemu głosowania ale zablokowanie możliwości wysyłania dużej ilości sms-ów z jednego numeru telefonu utrudniło by "kupowanie" sobie wygranej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystian, proszę w takim razie o opinię, jaki to mechanizm głosowania jest całkowicie wolny od nadużyć? Dodam mechanizm, który daje internautom możliwość oddania głosu. Rozumiem, że żartujesz mówiąc o inwigilacji? Sam umieściłeś post na Facebooku, uczyniłeś go dostępnym publicznie. Nie jestem Twoim znajomym na Fb, a widzę posty - o jakiej inwigilacji więc mówisz? Służę definicją słownikową tego słowa: http://sjp.pwn.pl/slownik/2561945/inwigilacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybór DO roku to wybór kapituły a to jak wyrok sądu, można się z nim nie zgadzać ale respektować trzeba. Moim zdaniem cały problem leży w głosowaniu na poszczególne kategorie, to tam sposób głosowania dawał możliwość kupienia sobie nagrody i nie zmieni tego fakt czy ktoś wycofał swój materiał z konkursu czy też nie, dalej sposób głosowania pozwalał na nadużycia. Trzeba być bardzo naiwnym lub bardzo głupim by wierzyć że takie luki w regulaminie nie zostaną wykorzystane w niegodziwy sposób. Najgorsze jest to że redakcja nie wyciąga wniosków i uporem godnym lepszej sprawy pozostaje w przeświadczeniu że wszystko było OK. Ciekawa jest też reakcja na krytykę. Kasowanie komentarzy, banowanie krytykujących, Pani Lidia Raś sprawdzała moje wypowiedzi na FB, "toż to permanentna inwigilacja" a na pewno nieładne postępowanie. Padło tu wiele pytań do redakcji i czekamy na odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale brał Pan udział w konkursie bo jak Pan stwierdził nie wiedział, że można się wypisać - co już jest zabawne, samo w sobie :-)

Co do argumentu o różnicach w pojmowaniu tytułu dziennikarza obywatelskiego roku - moje oczekiwanie by taniec na rurze stał się dyscypliną olimpijską nie uprawnia mnie do jechania po olimpijczykach, jak i sędziach, jak po łysej kobyle. Pan tak niestety robi pod płaszczykiem nonkonformizmu.

Co do inwektyw: bardziej niż one potrafi dopiec szyderstwo. Pan jest jego mistrzem, nawet nie staję w szranki. Miłego dnia życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.