11193 miejsce

Krzysztof Kasprzak wygrał Grand Prix Europy

Bardzo pomyślnie dla Polaków zakończyły się rozegrane w Bydgoszczy zawody z cyklu Grand Prix Europy na żużlu. W finałowym wyścigu zwyciężył Krzysztof Kasprzak, a Jarosław Hampel był trzeci.

Zwycięzcy Grand Prix Europy Bydgoszcz 2014 / Fot. Andrzej WiosnaW sobotni wieczór na torze bydgoskiej Polonii zostały rozegrane - drugie w tegorocznym cyklu o mistrzostwo świata - zawody Grand Prix Europy na żużlu.
Pod nieobecność idola bydgoskiej publiczności Tomasza Golloba wiele miejsc na trybunach świeciło pustkami. Na mierne zainteresowanie zawodami miały również wpływ wysokie ceny biletów i niepewna pogoda.

Turniej miał emocjonujący przebieg i do ostatniego biegu trzymał w napięciu. Nie obyło się bez upadków, jednak żaden z zawodników nie ucierpiał.

Do biegów półfinałowych zakwalifikowało się dwóch Polaków - Kasprzak i Hampel. Obaj wystartowali w pierwszym półfinale - wygrał Hampel, a Kasprzak po emocjonującej walce z A. Jonssonem był drugi.

Z drugiego półfinału do finału weszli Greg Hancock i Darcy Ward.

W finale klasą dla siebie był Krzysztof Kasprzak, który pewnie pokonał rywali. Drugie miejsce zajął Darcy Ward, a na trzecim stopniu podium stanął Jarosław Hampel.
Krzysztof Kasprzak zaczął od zwycięstwa w pierwszym biegu / Fot. Andrzej Wiosna

Krzysztof Kasprzak został liderem mistrzostw po dwóch turniejach.