Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Kolumb był Polakiem?

Odkrywca Ameryki i najsłynniejszy podróżnik okazał się być synem polskiego króla. Tak twierdzi w swojej nowej książce portugalski historyk Manuel Rosa.

Rewelacją informację opublikował w niedzielę "Daily Telegraph" powołując się na odkrycie Manuela Rosy, portugalskiego historyka, który badaniu pochodzenia Kolumba poświęcił 20 lat. Według Manuela Rosy Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla Władysława III, który przeżył bitwę pod Warną i ukrył się na wyspie Madera, gdzie pod zmienionym nazwiskiem ożenił się z miejscową szlachcianką z którą począł syna Krzysztofa.

Zgodnie z wynikami badań Rosy, dwory królewskie Europy wiedziały o tym fakcie i w konspiracji próbowały zatrzeć ślady prawdziwej tożsamości Krzysztofa Kolumba. Jak twierdzi Rosa przez ponad 500 lat żyliśmy w mylnym przekonaniu o pochodzeniu Kolumba - to efekt bardzo skutecznego zacierania śladów.

Legenda głosi, że Kolumb była samoukiem, prawda jest jednak inna. Odkrywca, zgodnie ze swoim prawdziwym pochodzeniem, uzyskał bardzo gruntowne wykształcenie w dziedzinie algebry, astronomii i geografii. Teorię Rosy potwierdza również fakt, że Kolumb urodził się z rudymi włosami, bladą cerą i niebieskimi oczyma, co jest niespotykane wśród mieszkańców południowej Europy. Na poparcie swojej teorii historyk wskazuje na podobieństwo herbu rodzinnego Kolumba z tym, który należał do polskiego króla. Manuel Rosa już wystąpił do polskich władz o możliwość przeprowadzenia analizy porównawczej kodu DNA Kolumba ze szczątkami monarchów w Krakowie. Na ostateczne wyniki musimy jeszcze poczekać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Bohdan
  • Bohdan
  • 16.12.2010 15:45

Kolumb była kobietą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed laty była taka nauczycielka pod Lublinem co o tym uczyła dzieci. Przeraziłam się poziomem szkół publicznych i przeszłam do Edukacji Domowej (http://edukacjadomowa.monomit.pl/)... a tu Kobieta Wizjoner:-)
Z jednym tylko była racja - lepiej uczyć "jak się uczyć " niż wkuwać na pamięć. Tylko w ostatnich kilku latach wiele razy trzeba było weryfikować historię.
Co zaś do Warneńczyka to głowa w miodzie (mniam:-)) jest dość wątpliwym materiałem dowodowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ble
  • ble
  • 02.12.2010 19:02

walym do ameryki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hubert B
  • Hubert B
  • 30.11.2010 17:05

Czyli Ameryka należy do nas :-) Pakujemy się ludziska :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 30.11.2010 15:42

A jeżeli się potwierdzi że Krzysztof Kolumb był Polakiem to co wtedy ? - jak świat na to zareaguje ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelka fajnista. Ino wezmijta pod uwagę rangę i rodzaj pisma. "Daily Telegraph". No i rozbraja mnie ten fragment: Manuel Rosa już wystąpił do polskich władz o możliwość przeprowadzenia analizy porównawczej kodu DNA Kolumba ze szczątkami monarchów w Krakowie. Jakich władz? Kiedy wystąpil? W jakim trybie? A kimże on jest, że wystepuje do polskich wladz? Pyrsk Ludkowie! Niebawem sie dowiemy ża Adam i Ewa byli Polakami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) teraz my będziemy wizy Amerykanom wydawać! a jakże!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak odkrył Amerykę !

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale jaja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.