Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Kononowicz dzieli internautów

Widok nieporadnego Krzysztofa Kononowicza u jednych wywołuje salwy śmiechu u innych wściekłość. Kandydat komitetu „Podlasie XXI wieku” - podzielił polskich internautów – przynajmniej tych z Białegostoku.

ArchwiumKto wie czy gdyby Krzysztof Kononowicz startował w dużym ośrodku miejskim to nie odniósłby bardziej spektakularnego sukcesu niż niecałe 2 tys. głosów w rodzinnym Białymstoku. Pomijając tych, którzy głosowanie na kandydata „Podlasie XXI wieku”  traktują jak dobry żart, to dla niektórych z internautów tak oddany głos jest co najmniej wyrazem protestu wobec politycznego establishmentu.

  - Gdyby Kononowicz startował w Warszawie, to bym na niego głosował!!!  - pisze Radek na grupie pl.regionalne.warszawa. - Dlaczego? bo od kilku dni, "poważni" publicyści jeżdżą na nim jak na łysej kobyle... Fakt, jest to taki naturszczyk, jak Lepper 12 lat temu!  Jest szczery, nikogo nie obraża, jest głosem prostych mieszkańców, tak samo okradanych, oszukiwanych, obrażanych codziennie przez "polityków" z pierwszych stron gazet jak cała reszta, jak my prości mieszkańcy Warszawy, którzy "musimy" wybierać między trójką "najpoważniejszych"
kandydatów, jak nam to polecił WOT!

Co ciekawe taki pogląd zdaje się nie być odosobniony. Kandydat, który raczej nie uzyskałby poparcia w dużych miastach miałyby być może szanse w mniejszych.

- Jest najbezpieczniejszym kandydatem i najuczciwszym... w sumie nawet niewiele obiecuje, więc obietnic dotrzyma... (nie obiecał ani olimpiady w Zakopanem ani miliona mieszkań)... ...qrcze on naprawdę jest OK?! – mówi internauta ukrywający się pod pseudonimem „alt$” z forum alt.pl.regionalne.bialystok

Według „Her0lda” z tego samego forum: „Ruch z Kononowiczem to najsprytniejsze co mogli zrobić. Ludzie dla jaj na niego zagłosują, a do władzy dojdą niebezpieczni kretyni nim sterujący.”

Kilka osób ma pretensje do mediów i podkreśla, że tak naprawdę sprawę „Konowicza” wywołały gazety, radio i telewizja. Potwierdza to internauta o pseudonimie „qwerty” na forum białostoczan: - Można się pośmiać, ale to co prasa i TV wyczynia to przesada. :| To już nie jest śmieszne. Szukają taniej sensacji. Niech lepiej się zajmą Jelfą – mówi.

- To było naprawdę zabawne i lali z tego wszyscy znajomi, rodzina... dopóki nie pojawiło się w szmatławcach. Dokładnie - tania sensacja. Ok, jest to śmieszne, żenujące, żałosne, ale gdy się przekracza granice dobrego smaku przestaje to być śmieszne,  a zaczyna być wkurwiajace. Wszędzie gdzie nie wejdę to o tym samym...Już mi się przejadło i znudziło,. Może za dużo razy  oglądałam... a wam nie? :-) pyta "asiczk4".

Sprawa oryginalnego kandydata boli internautów z Białegostoku. Obawiają się, że dowcipny klip sprawia, że mieszkańcy Białegostoku jednoznacznie będą kojarzeni z bezrobotnym, który kandydował na prezydenta ich miasta. Wszystko zaczęło się od wpisu  „steqa”:

„Witajcie.
oglądałem waszego kandydata ROTFL
ośmieszył Wasze miasto ROTFL
"zianie" ma cała Polska ROTFL

Wiem, że to nie wasza wina, więc współczuję wam.

Pozdrowienia z Łęcznej w lubelskim”   - pisze „steq”.

Ten w sumie dość niewinny post wywołał burze, najpierw niewinną, a potem kończąca się, jak to zwykle w polskim internecie, wzajemnym onetowaniem (popularne wśród młodzieży określenie na głupie, chamskie i obraźliwe komentarze)

  - W skarpetki sobie schowaj to swoje współczucie i wracaj tam skąd przyszedłeś... :-) – rzuca „asiczk4”.

- już się nie dziwię że *taki* na prezydenta kandyduje, was jest *takich* więcej – odcina się „steq”. Inny internauta – „qwerty”, zapewne z Białegostoku:  - masz neostradę zamiast mózgu! – mówi.

No i zaczyna się wzajemne obrzucanie się błotem, a wszystko z powodu bezrobotnego, który zapragnął zostać prezydentem jednego z polskich miast.

***

Wszystkie cytaty pochodzą z grup dyskusyjnych alt.pl.regionalne.bialystok oraz pl.regionalne.warszawa. Zachowaliśmy oryginalną stylistykę, poprawiając jedynie błędy ortograficzne.

ROTFL - Rolling On The Floor Laughing - dosł. tarczać się po podłodze ze śmiechu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kononowicz to raczej polityczny żart niż jakakolwiek alternatywa dla polityków. Chyba nikt nie ma wątpliwości że taka władza zrujnowała by miasto. Więc pośmiać się można. Ale nie do śmiechu by było gdyby on jednak wygrał. Wyobrażacie sobie to? JA nie mam takiej bujnej wyobraźni. A poza tym skoro jeszcze do tego jest sterowany przez nacjonalistów to już wogóle nieciekawie by było. Nic tylko współczuć. Ale taka egzotyka się przydaje....przynajmniej zabawnie jest;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Konan z Białegostoku miał choć jeden grosz z każdego wejścia na filmik... Mógłby ocieplić sobie choć ową drewutnię, w której mieszka. W USA zaraz ktoś by mu pomógł i obaj by nieźle zarobili...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najciekawsze jest to, że Kononowicz swoją fenomen swojej popularności uważał za wielką falę poparcia dla swojego programu, podczas gdy była to fala śmiechu. Dodało mu to trochę sił, chyba nawet wspominał coś o kandydowaniu na prezydenta RP. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

chociaz... w wawie kandydat kw gamonie i krasnoludki na prez wawy uzyskal 0,5% glosow co przy kandydacie lpr (0,3%) wydaje sie byc smieszne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem ten cały Kononowicz to tylko czasowa tania sensacja. fakt faktem, że robi furorę ale nic w tym ciekawego. Asen ja też ściągam sobie jego przemówienia i mam z tego niezły ubaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.11.2006 15:58

Kiedyś w sokółce k/Białegostoku był zegarmistrz, który był strasznym faszystą. Nagrywał na płytę swoje przemówienia, w stylu hitlerowskim, wzywające do wojny z wrogiem. Te płyty rozdawał przejednym przez Sokółkę. Stara sprawa. Miał syna... szkoda dzieciaka. Wtedy internet nie był tak popularny i bohaterem nie stał się... chyba dobrze?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.11.2006 15:43

Na wszystkich białostockich forach internetowych od alt.pl.regionalne.bialystok po forum gazety wyborczej zrobił się niesamowity bałagan. Praktycznie wsyzstkie wątki są o Kononowiczu. Mam tylko nadzieję że to zainteresowanie Białymstokiem, przełoży się na liczbę odwiedzin tego miasta przez turystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.