Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8632 miejsce

Krzysztof Miszczak i sprawa tytułu "profesora"

Dyrektor biura Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, używający bezprawnie tytułu prof. dr Krzysztof Miszczak, zostanie go pozbawiony.

Wyimaginowany profesorski tytuł na stronie internetowej KPRM / Fot. Miroslaw KraszewskiNa stronie internetowej KPRM zapowiedziano dokonanie zmian zgodnych ze stanem faktycznym i zweryfikowanie strony internetowej. Poinformował mnie o tym dyrektor generalny KPRM poprzez pana Grzegorza Michniewicza pismem z dnia 21 stycznia 2009.

Pan dyrektor Krzysztof Miszczak, podający się na wzór swojego szefa - pana ministra Władysława Bartoszewskiego (również nie posiadającego takiego tytułu) za profesora, jest typowym przykładem człowieka z "ekipy symulujących autorytety". Załączyłem na pamiątkę foto fałszywego tytułu profesora ze strony internetowej KPRM.

Otrzymałem informację o nieistniejącym naukowym tytule profesorskim pana dyrektora Miszczaka oraz informację o przetłumaczeniu na język polski bawarskiego tytułu doktora pana Krzysztofa Miszczaka, lecz informuję, że to mnie nadal nie zadowala, ponieważ nadal nie mam potwierdzenia informacji dotyczącej zweryfikowania i posiadania oraz uznania tytułu doktora pana Krzysztofa Miszczaka z Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

Czy posługiwanie się nieuznanym oficjalnie w Polsce tytułem naukowym doktora i fikcyjnym tytułem profesora przez dyrektora Krzysztofa Miszczaka posłużyło mu do uzyskania stanowiska w rządzie RP? Pomogło mu uzyskać osobiste korzyści, rządowe stanowisko i wpływ na kształtowanie niekorzystnej, dla polskich dzieci, polityki zagranicznej RP, podobnie jak panu Władysławowi Bartoszewskiemu?

link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (72):

Sortuj komentarze:

qw
  • qw
  • 10.10.2011 23:33

.


WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ups, przepraszam, wkleiłem komentarz nie pod właściwym tekstem. Przeniosę zatem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mirosław Kraszewski

" Nieznajomosc prawa ma byc podstawa do oszustwa?

Art 61 §1 Kodeksu wykroczen "


1. Skąd to zdanie o nieznajomości prawa ? Ja nie użyłem takiego sformułowania ani razu.

2.
/Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa/

Po pierwsze, już kilkukrotnie zwracałem uwagę, że użycie literek prof. przed nazwiskiem prawdopodobnie nie jest w świetle prawa przywłaszczeniem tytułu, z tego powodu, że w żadnym akcie prawnym nie jest określone, co precyzyjnie oznacza skrót prof.
Na przykład może oznaczać skrót od nazwy profesor używanej zwyczajowo.

Ponadto zasadne jest przypuszczenie, że w "akcie prawnym", czyli dokumencie powołującym W. Bartoszewskiego do pełnienia funkcji, to nie On "przywłaszcza".

Wskazałem Panu dwie ustawy: o stopniach naukowych i tytule naukowym, oraz Prawo o Szkolnictwie Wyższym.
Ponadto przytoczyłem stanowisko Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, które pozostaje stanowiskiem, a nie obowiązującym prawem.


Jak już wcześniej też pisałem, nie znam spraw z Niemiec ani Łodzi. Tam być może złamano prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Maslowski

JAK SIĘ NA NIM NIE POZNALI! WSZYSCY PRÓCZ PANA.
======================================

Pan tez miał szanse, ale Pan zaprzepaścił. Na tym polega obywatelskie dziennikarstwo. Moze pan tylko pozazdroscic. Albo zostac apologeta "klamstwa profesorskiego"

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak to Pan raczył powiedzieć "oszust, cwaniaczek, polaczek" za swoje grzeszki ukarany został w następujący sposób:
Ordery i odznaczenia
1963 – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
1986 – Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (Londyn)
1995 – Order Orła Białego
2001 – Krzyż Wielki Orderu Zasługi RFN (za pracę na rzecz pojednania między Polakami, Niemcami i Żydami)
2009 – Krzyż Komandorski Orderu Legii Honorowej[13]
Austriacki Krzyż Honorowy za Naukę i Sztukę I klasy
Wielki Krzyż estońskiego Orderu Krzyża Ziemi Maryjnej
Order świętego Grzegorza Wielkiego (najwyższe papieskie odznaczenie przyznawane osobom świeckim)
Krzyż Wielki Zakonu Rycerskiego i Szpitalnego św. Łazarza z Jerozolimy
Nagrody i wyróżnienia
1962 – Nagroda Klubu Krzywego Koła
1968 – Nagroda Fundacji Alfreda Jurzykowskiego w Nowym Jorku
1968 – Nagroda tygodnika "Polityka" w dziedzinie najnowszej historii Polski
1983 – Nagroda Herdera (Wiedeń)
1986 – Nagroda Pokojowa Księgarzy Niemieckich
1991 – Dyplom honorowego obywatela Państwa Izrael
1994 – Dyplom Nagrody Europy Środkowej (Wiedeń)
1995 – Dyplom Nagrody Św. Wincentego (Chicago)
1995 – Nagroda Kisiela
1996 – Złoty Medal Stresemanna (Moguncja)
1996 – Nagroda im. Heinricha Braunsa, przyznana przez biskupa Essen Huberta Luthe
2002 – Nagroda "Internationaler Brückepreis der Europastadt Görlitz/Zgorzelec" (Międzynarodowa Nagroda Mostu Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz)
2007 – Super Wiktor za całokształt osiągnięć
2009 – Odznaka Honorowa "Bene Merito"[14][15]
2009 – Kaiser-Otto-Preis, nagroda im. cesarza Ottona, przyznawana przez miasto Magdeburg za szczególne zasługi dla pojednania polsko-niemieckiego[16]
2010 – Człowiek Roku "Gazety Wyborczej"
Doktoraty honoris causa kilku uniwersytetów (PUNO – Londyn 1981, Hebrew College – Baltimore, USA 1984, Uniwersytetu Wrocławskiego – 1994, Uniwersytetu Phillipa w Marburgu – 2001, Warszawskiego – 22 listopada 2002, Gdańskiego – 29 września 2005, KUL – 29 stycznia 2008, Uniwersytetu Opolskiego – 10 marca 2008, Uniwersytetu Hajfy – 4 czerwca 2008, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – 3 czerwca 2009, Uniwersytetu Łódzkiego – 16 października 2009
Tytuły honorowego obywatela Warszawy, Gdyni, Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Sopotu, Dolnego Śląska
JAK SIĘ NA NIM NIE POZNALI! WSZYSCY PRÓCZ PANA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Dziennikarstwo żywi sie mordem, oszustwem krwią i nieszczęściem ludzkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomek Staszewski
Dziękuje za Pańska opinie i zgadzam się z tym, ze ujawniam negatywne sprawy, lecz wbrew temu co pan pisze, przedstawiam neutralnie fakty dotyczące patologii życia codziennego.

Nawet gdybym coś upiększał, lub zohydzał, od czego się odżegnuje, należy to do wolności literackiej.

Zauważył Pan zapewne, ze w moim najnowszym doniesieniu z Brukseli ograniczyłem sie tylko do fragmentarycznego przekazu Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego na temat łamania praw człowieka, czyli dyskryminacji Polaków w Niemczech. W tym starszym, tutaj komentowanym, do przekazu zaistniałych faktów, konkretów, czyli "profesorowania" przez wysokich urzędników państwowych nie posiadających do tego uprawnień.

Jeżeli uważa pan, ze nie napisałem niczego konkretnego, to pozostawiam Panu wolna rękę w pisemnym przekazaniu sprawy o oszustwo panów Bartoszewskiego i Miszczaka do prokuratury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.01.2009 11:46

W pańskich tekstach, jest tylko żal i utyskiwanie, pełno oskarżeń na tamtych, onych, rządzących, u żłobu.
Mam prośbę podaj pan swoje propozycje , nazwiska, autorytety nie wiem cokolwiek, co by sprawiło, że mogłoby być lepiej.
Narzekać na wszystko, utyskiwać, wytykać oszustwa i nie pokazywać własnej, jedynej słusznej drogi to chyba nie zasady, którymi powinien dziennikarz powinien się kierować.
Bo na pewno pańskie artykuły nie są neutralnym przedstawieniem faktów.
Proszę o konkrety, bo tak to niestety jeden wielki bełkot niespełnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pansa
do tej pory nie została ustalona grupa trzymająca władzę w Polsce, pomimo ze jej przedstawiciel Rywin został pełnomocnie skazany.

Fałszywych profesorów Bartoszewskiego i Miszczaka, przedstawicieli interesów Polski za granica uważam za ludzi wstawionych na te eksponowane stanowiska nieprzypadkowo.

Jeżeli ci oszuści będą mieli nadal ochronę Państwa, to znaczy ze źle się dzieje w państwie polskim. Uważam, ze nie należy tego bagatelizować i przedstawiać jako układy koleżeńskie. To są chyba sprawy kryminalne pod ochrona rządu, czyli mafijne. Ciekawe jak rozstrzygnie te kwestie pan minister Arabski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuły przy nazwiskach to jest pozostałość po społeczeństwie klasowym. Niemcy tez powinni to zmienić, ponoć usiłują już pozbyć się kasty urzędniczej, a przynajmniej ograniczyć jej przywileje - urzędnik ma być dla obywatela a nie dla państwa.
Mafia? Nie, raczej kolesie-kolesiów, pisze o tym np. w ostatnim numerze "Style" Olga Lipińska, kolega partyjny lepszy od rzeczoznawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.