Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Myszkowski, lider Starego Dobrego Małżeństwa, wystąpi w Lisiej Górze

Koncerty grupy Stare Dobre Małżeństwo, które na dobre zagościły już w Lisiej Górze, w tym roku zmieniają swoją formułę. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, 26 maja wystąpi tylko lider SDM - Krzysztof Myszkowski.

 / Fot. Tomasz ŁakomaLider popularnej grupy mającej w swoim repertuarze utwory takich autorów jak Leśmian, Rybowicz, Stachura, Baran, Loebl wystąpi tym razem 26 maja w Śmignie, promując swoją nową płytę "Oswojony".

Tradycyjnie koncert na scenie w Śmignie zapowiada się niezwykle interesująco. Sam autor na swojej stronie internetowej napisał: "Początkowo miał być to kolejny album SDM, ale podczas prac w studiu ze szkiców piosenek wyłonił się szalenie intymny i kameralny obraz pobojowiska tkwiącego w mojej głowie. Z czystym sumieniem odpuściłem sobie na chwilę myślenie kolektywne, stawiając na szczerość i uczciwość szorstkiej formy wypowiedzi. / Fot. Tomasz ŁakomaOsobistej jak spowiedź. Stąd zaniechanie zespołowej kooperacji i potrzeba publikacji tych zwierzeń pod własnym nazwiskiem. Może to, co piszę jawi się jako pierwotne symptomy uwiądu lub zarzewie paranoi, ale czym byłby świat bez doświadczenia weteranów i naiwnej spontaniczności świrów?".

 / Fot. SDMKoncert odbędzie się 26 maja o godzinie 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisiej Górze z siedzibą w Śmignie.

Rezerwacji można dokonać pod adresem internetowym kultura@lisiagora.pl lub telefonicznie - dane kontaktowe na stronie lisiagora.pl.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Wasylij
 • Wasylij
 • 27.05.2012 22:24

Może znajdą się chętni do opisania sobotniego koncertu,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawiodła nas zwykła ciekawość i to, że jesteśmy w kraju. No i nie było fajnie :((( Zespołu nie było. Za to było beznadziejne nagłośnienie, rozstrojona gitara i wszechobecny smród z jakieś kuchni gospodyń wiejskich, które nie mogły odpuścić na czas koncertu śmierdzącego pichcenia???? Przez ten kuchenny smród nie dotrwaliśmy z mężem do końca. Totalna pomyłka!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Domino, tajemniczy Domino, ja przynajmniej polemizuję z otwartą przyłbicą, niestety teksty i polemiki osób ukrywających się pod pseudonimami "rzucałem i rzucam do kosza", gdyż takie komentarze traktuję jako zwykłe anonimy... Poza tym, wydaje mi się Panie Domino, iż pan bebla... Gdyby Pan pogrzebał w różnych bibliografiach (wydaje mi się, iż ma Pan na temat postaci Rybowicza bardzo marne wiadomości), to z pewnością natknąłby się Pan na moje nazwisko i na tytuły moich artykułów ukazujących się na temat mego Przyjaciela śp. Jana Rybowicza w prasie polskiej i zagranicznej. To tyle. Niestety, nadal nie zmieniam zdania odnośnie "funkcjonariuszy" kultury w gminie Lisia Góra. Grubaśna "gazetka szkolna" pt. "Głos Lisiej Góry" na przykład nie zamieszczał od wielu lat ani słowa na temat Janka Rybowicza. Ani jednego Jego utworu. A napisał przecież sporo wierszy oraz opowiadań. Do Pana Myszkowskiego, kochany Panie Domino nic nie mam. Nie sądzę też Panie Domino, by mnie było łatwiej "skrobnąć" na temat Janka Rybowicza, niż funkcjonariuszom kultury w gminie Lisia Góra. Przecież ci "funkcjonariusze" lisiogórskiej kultury, to osoby gramotne, skoro redagują i wydają pisemko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ochotnik
 • ochotnik
 • 25.04.2012 09:32

drogi Domino !- osobiscie pana Komarewicza nie znam, ale wiem że wlozył dużo wysiłku w popularyzację Rybowicza w Lisiej Gorze, w czasie kiedy był redaktorem tamtejszej gazety. Pan ktory zajmuje sie od kilkunastu lat kulturą gminną- nie robi wlaściwie nic, tak samo jak nadęta kobieta która jest redaktorką naaczelna gazety- przykra sprawa, ale z malymi wyjatkami - najwiecej robia ci ktorzy nie mieszkaja w tej gminie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co piszesz Włodar to przykre. Na pewno nie będzie zespołu???? To trochę bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
WłodarJG
 • WłodarJG
 • 23.04.2012 10:44

Na płycie jest tylko 13 utworów.
1. Debiut poetycki 2. Wyobraźnia 3. Kraj odwrócony 4. Udawaj 5. Stary poeta i Zuzanna 6. Zmarmurowieć 7. Mój zen 8. Do przyjaciela 9. Psalm grzesznika 10. Dedykacja poecie 11. Oswojony przez śmierć
12. Przyzwolenie 13. Spokój

Parę piosenek znanych jest z koncertu sdmu a trzy są już na ich płytach np. "Spokój", a "Kraj odwrócony" to nawet na trzech :/. A "Poeta i dziewczyna" to zwykłe wygłupy (był prezentowany w Śmignie). Nie zapowiada się więc imponująco jak bywało. Z zespołem byłaby to na pewno świetna płyta no i koncert!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mfiga@op.pl
 • mfiga@op.pl
 • 22.04.2012 12:38

Panie Tomaszu, liczymy na relację z koncertu!
PS. Brawo Domino!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Domino
 • Domino
 • 22.04.2012 10:00

Ciekawy komentarz pana J.K / dziennikarza. A co pan zrobił w tej sprawie? Rozmawiał z "funkcjonariuszami"? Proponował, podsuwał pomysł bezpośrednio???? Co pan zrobił by Rybowicz zaistniał w owych "stosownych instrumentach"??? Przecież jest pan dziennikarzem (??) to chyba łatwiej panu coś skrobnąć niż "funkcjonariuszom". Pewne działania potrzebują wsparcia inteligentnych ludzi i ich zaangażowania. Czy zaoferował pan takowe?? Czy tylko pan bebla by beblać? Chyba to ostatnie. Są ludzie którzy nie beblają a działają. Jak pan Myszkowski i SDM czy za nimi inni (http://goskli.republika.pl/praca/pliki/brzmienie.pdf).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze stało się, że "STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO" przygarnęło do swego repertuaru teksty śp. Janka Rybowicza, wybitnego polskiego prozaika i poety. Z żalem muszę stwierdzić, iż "funkcjonariusze kultury" z gminy Lisia Góra ( z wyjątkiem gminnej biblioteki) nie zadbali o upamiętnienie Janka Rybowicza, barwnej postaci polskiej literatury. A przecież "funkcjonariusze lisiogórskiej kultury" mają do dyspozycji stosowne instrumenty (np. "Głos Lisiej Góry", czy też "Gminny Ośrodek Kultury"). Nie pomyślano na przykład o organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Rybowicza. Nie pomyślano na przykład o organizacji warsztatów literackich im. Jana Rybowicza. Poprzez Janka Rybowicza, jego twórczość można wspaniale promować gminę. Najwyższy czas zastanowić się nad tym "funkcjonariuszom kultury" z gminy Lisia Góra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rybowicz
 • Rybowicz
 • 19.04.2012 07:03

Polecam !! tam jest bardzo fajnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.