Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Paluszek dyrektorem sportowym Śląska Wrocław

Krzysztof Paluszek - dotychczasowy koordynator ds. szkolenia w Śląsku Wrocław - objął funkcję dyrektora sportowego wrocławskiego klubu. Oprócz nowego dyrektora, na czwartkowej konferencji zaprezentowano zmiany w strukturze organizacyjnej klubu.

Krzysztof Paluszek został dyrektorem sportowym Śląska Wrocław / Fot. Bartosz Senderek - W ciągu ostatnich dni sporo się mówiło na temat tego kto ma objąć w klubie funkcję dyrektora sportowego i jeden ze strzałów, który oddaliście w stronę Krzysztofa Paluszka był celnym strzałem - mówił prezes Śląska nawiązujący do wcześniejszych publikacji prasowych. - Śląsk Wrocław zdecydował się na współpracę z panem Krzysztofem Paluszkiem przede wszystkim dlatego, że jest to osoba o kompetencjach, których Śląsk Wrocław oczekiwał. Jest to człowiek, który od samego początku swojej kariery związany jest z piłką nożną i w dużym stopniu ze Śląskiem Wrocław, zarówno tym "starym", jak i tym "nowym" - opowiadał o nowym dyrektorze Piotr Waśniewski.

Po prezentacji nowy dyrektor sportowy zaprezentował założenia i ustalenia, które mają być realizowane w następnym sezonie. Celem Śląska na najbliższy sezon ma być walka o miejsca 1.-5. w Ekstraklasie oraz Puchar Polski. W rundzie jesiennej na Oporowskiej ma pojawić się 4-5 nowych zawodników (głównie ofensywnych), co pozwoli na zmianę systemu gry na 4-4-2. Jako cel długoterminowy włodarze klubu z ul. Oporowskiej założyli sobie zdobycie Mistrzostwa Polski, udział w europejskich pucharach oraz stworzenie efektywnego systemu szkolenia młodzieży.

Rozszerzony ma zostać także system skautingu. Dotychczasowi skauci Grzegorz Więzik i Józef Klepak będą pracować na pełny etat, dodatkowo z klubem współpracować ma dwóch zagranicznych obserwatorów, jeden na Bałkanach, drugi w Ameryce Południowej. W klubie mają również pracować psycholog, dietetyk oraz trener przygotowania fizycznego oraz kontuzji. Asystent trenera podczas analizowania meczy będzie wspomagał się programem Pro Zone.

Piotr Waśniewski - prezes Śląska Wrocław / Fot. Bartosz SenderekPierwsze wzmocnienia zespołu nowymi zawodnikami możemy poznać już w najbliższym tygodniu. - Rozmowy są prowadzone z sześcioma, siedmioma osobami jednocześnie. Liczymy się z tym, że nie wszystkie negocjacje uda nam się zakończyć sukcesem - mówił podczas konferencji Piotr Waśniewski. Wiadomo jednak, że nowi gracze mają wzmocnić formację ofensywną.

Aktualnie wrocławscy piłkarze przebywają na urlopach. Przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczną 22 czerwca. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w lipcu udadzą się na dwa zgrupowania, w pierwszej połowie miesiąca do Niemiec, zaś w drugiej na Chorwację. Podczas zagranicznych wyjazdów Śląsk ma rozegrać osiem spotkań towarzyskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.