Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Penderecki kończy dziś 75 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 07:35

Z tej okazji przygotowano wiele muzycznych, i nie tylko, atrakcji.

Z tej okazji metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz odprawi (godz.9.30) mszę w intencji jubilata w warszawskiej archikatedrze świętego Jana. Liturgię uświetni występ Chóru Lege Artis, który wykona fragmenty kompozycji Jubilata "Stabat Mater" i "Agnus Dei".

W południe w Filharmonii Narodowej odbędzie się kolejny koncert kończącego się dziś w Warszawie Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego.

Utwory kompozytora - Divertimento na wiolonczelę solo, Koncert fletowy, Chaconne na smyczki i Sinfonietta nr 2 na klarnet i smyczki w wersji na flet wykonają: fleciści Massimo Mercelli, Łukasz Długosz i Danjulo Ishizaka (wiolonczela). Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego.

Wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej z okazji urodzin kompozytora spotkają się przyjaciele i goście ze świata. Krzysztof Penderecki stanie za pulpitem dyrygenckim, aby poprowadzić wykonanie jednej z największych i najbardziej znanych swoich kompozycji - ,,Siedem bram Jerozolimy".

Dzisiejsze koncerty zamkną trwający od czwartku Festiwal Krzysztofa Pendereckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.