Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Piesiewicz nie odpowie na pytania senatorów. Jest chory

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 16:54

Krzysztof Piesiewicz nie stawi się osobiście przed senatorami, by odpowiedzieć na ich pytania w związku z aferą „kokainową” z jego udziałem. Jak ustalił portal tvp.info, senator wysłał pismo z wyjaśnieniami. Nie wiadomo, czy komisja regulaminowa będzie mogła na tej podstawie podjąć decyzję ws. uchylenia immunitetu Piesiewicza.

Ze względu na tajemnicę obowiązującą w śledztwie, senatorowie zajmą się wyjaśnieniami Piesiewicza złożonymi na piśmie na posiedzeniu niejawnym.

– Mam informację, że Krzysztof Piesiewicz jest chory, więc nie zjawi się na posiedzeniu komisji osobiście – powiedział portalowi tvp.info przewodniczący senackiej komisji regulaminowej Zbigniew Szaleniec (PO).

Głosowanie nad immunitetem może się nie odbyć


Nie jest pewne, czy senatorowie zagłosują nad odebraniem immunitetu senatorowi. Według Szaleńca, jeśli pisemne wyjaśnienia nie będą uznane za „wystarczające”, senatorowie poczekają do czasu, gdy Piesiewicz będzie mógł zjawić się osobiście.

„Afera kokainowa” wybuchłą na początku grudnia. Media opublikowały nagranie, na którym Piesiewicz ubrany w sukienkę wciąga na nagraniu do nosa biały proszek. Prokuratura chce postawić Piesiewiczowi zarzut posiadania narkotyków i nakłaniania innych do ich zażycia.

Scenę domniemanego zażywania przez polityka kokainy nagrały dwie kobiety.
Towarzyszki Piesiewicza szantażowały go potem , strasząc ujawnieniem filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.