Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Piesiewicz straci immunitet?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 12:18

Prokuratura czeka na decyzję marszałka senatu o uchyleniu immunitetu Krzysztofowi Piesiewiczowi.

Aby wszcząć czynności z udziałem Krzysztofa Piesiewicza, senatora PO, prokuratura przesłała 3 grudnia wniosek o uchylenie immunitetu do marszałka senatu - poinformowała rzeczniczka Prokuratora Krajowego Katarzyna Szeska.

Prokurator chce postawić Piesiewiczowi zarzuty związane ze złamaniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sprawą zajmuje się prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Media donoszą, że senator Krzysztof Piesiecz zrzekł się immunitetu. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowę Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała, że formalna decyzja senatu w tej sprawie jest niezbędna aby wszcząć postępowanie.

"Rzeczpospolita" pisze, że w połowie października zgłosiła się do jej redakcji kobieta, która twierdziła, że ma nagrania kompromitujące senatora Krzysztofa Piesiewicza. Według dziennika, na nagraniach widać 64-letniego senatora w dwuznacznych sytuacjach. Na jednym z nich Piesiewicz siedzi przy stole, na którym znajduje się biały proszek. Po chwili substancja znika. Kobieta, która przyniosła nagrania twierdziła, że senator zażył kokainę. Spotkanie odbyło się w domu Piesiewicza w Warszawie, a nagrania noszą datę 4 września 2008 roku.

Przedwczoraj na swoich stronach internetowych tygodnik "Wprost" ujawnił, że w połowie listopada na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zatrzymano grupę osób, które miały szantażować Krzysztofa Piesiewicza nagraniami wideo. W toku śledztwa członkowie grupy oskarżyli senatora o posiadanie kokainy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara grzywny lub do 3 lat więzienia, a w przypadku posiadania znacznej ilości kara może wnosić nawet do 8 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.