Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Tchórzewski wypada z drużyny biało-czerwonej ?

Dzisiaj podpisał porozumienie o powstaniu Polskiej Grupy Górniczej i swoją dymisję? Minister Tchórzewski dementuje informacje prasowe o odejściu z rządu Beaty Szydło.

 / Fot. Archiwum KPRM- Polska Grupa Górnicza to konkurencyjny podmiot, który będzie wdrażał nowoczesne technologie węglowe i inwestycje -powiedziała premier Beata Szydło. - Podmiot gospodarczy, w którym połączymy polską myśl technologiczną i inżynierską.

W obecności szefowej rządu przedstawiciele górniczych i energetycznych spółek oraz banków i instytucji finansowych podpisali w Katowicach porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

- Podpisane dziś porozumienie pozwala na zawarcie umowy inwestorskiej i powołanie do życia 1 maja Polskiej Grupy Górniczej – podsumował minister energii Krzysztof Tchórzewski. - To efekt wielu miesięcy negocjacji, które w finale doprowadziły do pogodzenia interesów inwestorów z branży energetycznej, banków oraz strony społecznej.

W skład Polskiej Grupy Górniczej wejdzie 11 kopalń i 4 zakłady. Spółkom energetycznym gwarantuje dostęp do bogatych zasobów węgla, a zaangażowane w nową spółkę pieniądze pozwolą na poczynienie inwestycji zwiększających moce produkcyjne.

 / Fot. Archiwum Ministerstwa EnergiiPrzypomnijmy. 1 grudnia 2015 r. prezydent na wniosek prezesa Rady Ministrów powołał Krzysztofa Tchórzewskiego na stanowisko ministra Energii.

K. Tchórzewski urodził się 19 maja 1950 r. w Rzążewie. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Elektryczny, kierunek Zabezpieczenia Elektroenergetyczne.

Od 1974 r. do 1990 r. był pracownikiem PKP w Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego w Siedlcach. W latach 1974-79 pracował także jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Siedlcach.

Od 1980 r. uczestniczył w ruchu NSZZ „Solidarność”. W 1981 r. był przewodniczącym Oddziału Siedleckiego NSZZ „Solidarność”.

W 1990 r. z rekomendacji Oddziału Siedleckiego NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze został powołany na wojewodę siedleckiego.

- "To jest dzień mojego sukcesu. Ja miałbym się dziś podać do dymisji?" - powiedział jednej ze stacji Krzysztof Tchórzewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.