Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Ziemiec dla W24: Chciałem zostać aktorem, bo aktor ma wolne poniedziałki

Dziennikarz, prezenter "Wiadomości" w TVP1, dostał od życia w kość, ale nigdy nie stracił pozytywnego nastawienia. W rozmowie z W24 opowiada o swojej sile oraz dziennikarskiej pasji i pierwszych chwilach przed kamerą.

 / Fot. Sławek, CC 2.0Mariola Morcinková: Jest Pan jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy TVP. Czy zawsze chciał Pan pracować w tym zawodzie?

Krzysztof Ziemiec: Tak! Chciałem już w podstawówce zostać albo aktorem (bo ma wolne poniedziałki) albo dziennikarzem (bo byłem zakochany w radiu). Potem musiałem jednak po rozmowie z rodzicami zmienić plany i skończyłem Politechnikę. Ostatecznie dopiąłem swego! I jestem tu gdzie jestem, przechodząc wszystkie szczeble dziennikarskiej drabiny.

Ma Pan w swoim dorobku pracę w wielu programach informacyjnych. Czy któreś miejsce wspomina Pan szczególnie?

Każde miejsce jest szczególne, bo ważne z innego powodu. Może najbardziej wrył mi się w pamięć Puls Raport w TV Puls jako zawiedzione nadzieje. Plany były wielkie a wyszło... jak zawsze...

Czy w zawodzie dziennikarza czuje się Pan spełniony?

To chyba nietrafnie postawione pytanie, bo dziennikarz wg mnie powinien być zawsze niespełniony, musi gnać do przodu, wtedy idzie do celu. Spełnienie to dopiero na emeryturze.

W Wigilię 2009 roku wrócił Pan po dłuższej przerwie do "Wiadomości" TVP1. Przerwa była spowodowana wypadkiem losowym. Co pomogło Panu podnieść się po tak ciężkich przeżyciach?

Pomogło to - jak już to wiele razy podkreślałem - że byli obok mnie bliscy, a więc rodzina i koledzy. Wiele razy miałem dowody na to, że jestem potrzebny. Wtedy chce się wstać i walczyć. Człowiek kiedy widzi sens życia jest w stanie podnieść się z największego upadku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Warto też wspomnieć,że Pan Krzysztof został wyróżniony w ścisłej czołówce na Dziennikarza Roku w "Grandpressie". Pierwsze miejsce zajął Andrzej Poczobut,a Pan Krzysztof zajął 4te miejsce,co jest ogromnym Jego sukcesem!! więcej na ten temat można poczytać pod linkiem,który znalazłam w internecie:
http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/27784,Andrzej-Poczobut-Dziennikarzem-Roku

Komentarz został ukrytyrozwiń
bogdan.szcon7@gmail.com
  • bogdan.szcon7@gmail.com
  • 18.12.2011 22:37

Redaktorzy powinni pisać jak powinno prowadzone być państwo Polskie.Mają dostęp do mediów ,mogą w wielu przypadkach być jedynymi ludzmi którzy wprowadzają prawdę w życie.Państwo żyjące z samych podatków to martwe państwo i martwi ludzi w takim państwie z powodu braku rozwoju i braku rozwoju państwa.W tym temacie mogą tylko wypowiadać się ludzie mający wizję innego państwa, ten system jest do bani i do dupy.I to nikomu nie przeszkadza , bo nikt nic lepszego nie wymyślił , a,e to jest tylko wasze zadanie .Wymyślił i to nic trudnego aby wprowadzić taki program w życie. Facebook jest jedynym który taki program wprowadza w życie dla Polskich rodzin.Obrót finansowy w rodzinach ,budownictwo dla każdego Polaka.Udziałowców musimy zrobić z Polskich rodzin.Zwiększyć wypłaty w rodzinach .zlikwidować kryzys , programem.Czytaj ,Facebook ,Bogdan Szacoń.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ela
  • Ela
  • 18.12.2011 14:43

Świetny wywiad:):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.