Facebook Google+ Twitter

Krzysztof Żukowski pierwszym wzmocnieniem Śląska Wrocław

Krzysztof Żukowski jest pierwszym wzmocnieniem Śląska Wrocław w tym okienku transferowym. Dotychczasowy bramkarz Floty Świnoujście podpisał w środę trzyletni kontrakt z wicemistrzem Polski.

Trener Orest Lenczyk i Krzysztof Żukowski tuż po podpisaniu kontraktu / Fot. Bartosz Senderek 25-letni zawodnik pochodzi ze Słupska. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynach Salos Słupsk i Gryf 95 Słupsk. W 2006 roku trafił do Górnika Łęczna, a od wiosny 2010 bronił barw Floty Świnoujście. W ubiegłym sezonie w bramce pierwszoligowej Floty stawał aż 34 razy.

- Jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do takiej drużyny jak Śląśk. To duży prestiż dołączyć do tego grona. Nie ukrywam, że ten klub miał pierwszeństwo w rozmowach - mówił podczas pierwszego spotkania z wrocławskimi dziennikarzami Żukowski. Piłkarz przyznał, że od zawsze kibicował Lechii Gdańsk, której kibice są zaprzyjaźnieni z fanami drużyny z Dolnego Śląska.

Zadowolenia z obecności nowego bramkarza przy Oporowskiej nie krył szkoleniowiec wrocławskiego Śląska. - Nie jest to flegmatyk stojący w bramce. Jest to bramkarz walczący, a ponieważ Śląsk od pewnego czasu ma również opinię drużyny walczącej to bardzo się cieszę, że (Żukowski - przyp. red.) zgodził się i przyjął naszą propozycję - zachwalał nowego zawodnika Orest Lenczyk.

O potrzebie pozyskania trzeciego bramkarza trener Lenczyk mówił jeszcze przed przed rundą wiosenną, wtedy nie udało się jednak pozyskać żadnego nowego piłkarza na tą pozycję. Krzysztof Żukowski o miejsce w pierwszej jedenastce walczyć będzie z Marianem Kelemenem i Rafałem Gikiewiczem. - Myślę, że wszyscy na tym zyskamy. Zawodnicy na rozwoju a trener na dyspozycyjności - mówił Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Niebawem powinniśmy poznać nazwiska kolejnych graczy, którzy w przyszłym sezonie wzmocnią Śląsk Wrocław. Wiadomo, że jeden z potencjalnych kandydatów do gry w Śląsku dziś przechodził badania zlecone przez klub z Oporowskiej. - Badania są jednym z podstawowych elementów po których rozpoczynamy rozmowy z zawodnikiem - tłumaczył Waśniewski. Nieoficjalnie mówi się, że finał negocjacji z tym piłkarzem może nastąpić nawet w ciągu kilkunastu godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.