Facebook Google+ Twitter

"Krzywy Domek" na liście 11 najdziwniejszych budynków Europy

"Krzywy Domek" w Sopocie znalazł się na liście jedenastu, wytypowanych przez stację CNN, najdziwniejszych budynków Europy.

"Krzywy Domek" w Sopocie znalazł się na liście jedenastu, wytypowanych przez stację CNN, najdziwniejszych budynków Europy. / Fot. Print ScreenStacja CNN wybrała 11 najdziwniejszych europejskich budowli (11 of Europe's most bizarre buildings). Wśród dostrzeżonych i wyróżnionych przez nią osobliwości architektury znalazł się sopocki "Krzywy domek" (crooked house), który znajduje się
przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53. Zbudowano go w roku 2004 według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego, którego inspiracją były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga.
Zdjęcie naszej architektonicznej atrakcji zamieszczono na stronie internetowej CNN. W opisie oprócz wiadomości dotyczących twórców można przeczytać, że "Krzywy domek" stał się tak popularny wśród turystów, że jego ściana została uznana jako "Ściana sławy" ("Wall of Fame"), na której uczestnicy imprez kulturalnych składają swe autografy.

Na liście CNN, oprócz "Krzywego domku" znalazły się także takie budynki jak: Casa Mila (Barcelona), Atomium (Bruksela) czy Guggenheim Museum Bilbao (Hiszpania).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety muszę Pana rozczarować- to nie jest zdjęcie Pana Darka, właśnie sprawdziłam, oto link do zdjęcia link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.