Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26552 miejsce

Krzywy Domek z bajkowych rysunków - wspomnienie

Najsłynniejsze molo w Polsce i najmodniejszy deptak. A ponadto: festiwal piosenki, wyścigi konne i Krzywy Dom.

Wspomnienie z Sopotu-rok 2004 / Fot. Dorota PezoSopot słynie z wielu miejsc. Jednym z nich jest Krzywy Domek, który powstał w 2003 r. Domek swoim charakterem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, jak również do projektów Gaudiego.

Wygląd zewnętrzny obiektu w pełni odpowiada stylistyce "Monciaka". Jest naprawdę przepiękny. Krzywy Domek stoi sobie przy słynnym sopockim "Monciaku". Deptak to miejsce spotkań wielu ludzi i gwiazd polskiej sceny. Ludzi w różnym wieku szukających zabawy i radosnej inności. Na sopockim "Monciaku" można spotkać wielu artystów, malarzy i ulicznych grajków. Będąc w Sopocie można zobaczyć też piękny Grand Hotel, Operę Leśną, molo i wiele innych ciekawych miejsc.

Centrum miasta stanowi ulica Bohaterów Monte Cassino-główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zwany "Monciakiem". Prowadzi od okolic dworca kolejowego aż do molo. Po obu stronach ulicy znajdują sie zabytkowe kamienice mieszczące w swych wnętrzach różnej wielkości restauracje, puby i piękne zaciszne kawiarnie. Przebojem zaś ostatnich lat jest Aquapark Sopot na Górze Zamkowej z jedyną w kraju "dziką różą" o długości 70 metrów i zjeżdżalnią długości 110 metrów.

Sopot, miasto życiem tętniące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.5* postawiłem 5 aby nie było niedomówie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.