Facebook Google+ Twitter

Krzyż jako amulet? "Spryciarze" znaleźli sposób na łatwy zarobek

Kiedy nowo wybrani posłowie, podnoszą głośną wrzawę w sprawie krzyża na sali obrad parlamentu, "spryciarze" po cichutku wykorzystują chrześcijański symbol i papieski autorytet, jako sposób na zarobienie pieniędzy.

"Wypędzenie przekupniów ze świątyni". Ok 1468, tempera na desce. / Fot. Nicolaus HaberschrackPrzeglądając dziś wirtualną skrzynkę pocztową, znajduję zachętę do nabycia tajemniczego "Krzyża Papieskiego - autentycznego dzieła sztuki".
Autentyczność owego "dzieła" gwarantuje mi sam Naczelny Konserwator Narodowego Instytutu Dział Sztuki Sakralnej oraz Bractwo Inwentaryzacji Dzieł Sztuki Sakralnej. O żadnej z tych instytucji, nie słyszałam (Google też nie), ale przyznacie, że nazwy brzmią poważnie - zwłaszcza przymiotnik "narodowy" przemawia do wyobraźni.

Jakby tego było mało, chodzi o przedmiot "z litego srebra, pokrytego 24-karatowym złotem". A jeśli bardziej od wartości materialnych, liczy się dla mnie pierwiastek metafizyczny? Mówisz i masz: "Ten drogocenny Krzyż działa cuda! Dzięki niemu otrzymasz, to czego najbardziej brakuje Ci w życiu: miłość, szczęście pieniądze."

A teraz najważniejsze - to wszystko jest w zasięgu mojej ręki za marne 139 zł! Jeśli zdecyduję się uszczęśliwić krewnych i znajomych, kupię dwa Papieskie Krzyże za 228 zł, a nawet trzy - za 297 zł (w kieszeni zostanie mi 120 zł, które mogę odłożyć na zakup kolejnego amuletu).

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Stormbringer76/Creative Commons 3.0Postanawiam sprawdzić, kim jest tajemniczy dobroczyńca ludzkości. Jak na dobroczyńcę przystało, na stronie Krzyż Papieski zachowuje on skromnie anonimowość.

Przedstawicieli obu walczących w sejmie stron, zapraszam pod wspomniany wcześniej adres. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wypróbować magiczną moc Papieskiego Krzyża.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wandall
  • Wandall
  • 21.04.2012 12:40

Jesli sie nie myle jest to czyn karalny (wprowadzanie w bład klienta, powolywanie sie na instytucje rzekomo panstwowe)...ale moherowe berety i tak kupia to gowno ... tym Rumunem powinna sie zajac Policja i U.S. Po za tym otrzymalem ta oferte przez portal tlen.pl. dziwne ze firma ktora darze zaufaniem jako portal na ktorym mam swoja skrzynke pocztowa nie weryfikuje takiego "chłamu"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny materiał, dziękujemy za pisanie o takich zdarzeniach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
  • bolek
  • 30.10.2011 12:32

Gostek, ktory kryje sie za strona www.krzyzpapieski.com to Rumun: Adrien Tudor, Ghencea - 32 BL. C66 Ap6, Bucuresti S6, 61965, Romania. Trzeba wiecej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tak dla Ruchu Palikota
  • Tak dla Ruchu Palikota
  • 29.10.2011 17:15

Heh, napisze to tu, chociaż większość ludzi pewnie zdaje sobie z tego sprawę, ale to jest oczywiste bluźnierstwo i profanacja krzyża. Przypisywanie mu magicznych właściwości i obietnice wszelkiej pomyślności jakie ma on przynosić są zarówno wg. Biblii jak i wg. Kościoła (podkreślam to, bo nie wszystko co jest w Biblii znajduje odzwierciedlenie w naukach KK) praktyką iście szatańską i zasługującą na pełne potępienie. I tak jest z każdym aktem komercjalizacji tego symbolu. Również, albo przede wszystkim, w życiu politycznym. Jestem katoliczką i bardzo mnie to oburza, a także wywołuje autentyczną złość!!! Ale nie liczę na to, że episkopat zajmie w tej sprawie jakiekolwiek stanowisko. Polski Kościół jest religijnie martwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś w Radio Gdańsk zachęcano do zakupienia gazety Dziennik Bałtycki z medalikiem św. Krzysztofa
.... gazetka za ponad 5 zetów! :-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mała uwaga pod adresem Redakcji: jako materiał ilustracyjny do tekstu dodałam "Wypędzenie przekupniów ze świątyni" Mikołaja Haberschracka. Nieprzypadkowo. I wolałabym, żeby tak zostało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2011 17:24

"Ten drogocenny Krzyż działa cuda! Dzięki niemu otrzymasz, to czego najbardziej brakuje Ci w życiu: miłość, szczęście pieniądze."

Na pieniądze dobra jest runa fehu. Ale nie wiedziałem, że wystarczy noszenie krzyza w portfelu :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

inwentaryzacyji :P też niezle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś się tego chce pozbyć na allegro: http://allegro.pl/krzyz-papieski-srebro-925-zloto-24k-i1855909668.html
:P
Pewnie działają legalnie, choć wykorzystują przy tym znaczek Poczty Polskiej, która wśród osób starszych, a nie łudźmy się - to jest "target" tej kampanii - budzi spore zaufanie. Piszą, że to "prawdziwe dzieło" ble ble i do tego to Bractwo Inwestycyjne (lol). Można tym ewentualnie episkopat zainteresować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.