Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18017 miejsce

Krzyż ma wrócić, albo poleje się krew - grozi Joanna Burzyńska

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2010-09-17 09:21

- Ten krzyż wrósł w nasze serca i ten krzyż wrósł od 5 miesięcy w to miejsce. Naszej narodowej pamięci nie da się wyrwać. Żądamy zwrotu krzyża albo przeleje się krew! - ostrzega Joanna Burzyńska, znana jako "Joanna od krzyża".

 / Fot. Patrycja Mic52-letnia monterka mechanizmów precyzyjnych i zegarowych, z zamiłowania poetka walczy o krzyż już od kilku miesięcy. Nie akceptuje żadnych umów, nie są dla niej autorytetami ani przedstawiciele władzy, ani Kościoła. Jacek Michałowski nie jest dla niej reprezentantem całej Kancelarii Prezydenta, opinia abp. Nycza nie jest głosem całego Kościoła, a umowa dotycząca przeniesienia krzyża została zawarta za plecami harcerzy i zainteresowanych rodzin ofiar. Jej postulaty przywołuje politykier.pl

Joanna Burzyńska przeniesienie krzyża nazywa "zamachem na naszą narodową pamięć w tym miejscu po 10 kwietnia. Jak mają się teraz czuć te rozdarte serca, które tutaj trwały, trwają i będą trwać" - pyta.

"Domagamy się zwrotu krzyża. To jest krzyż naszej narodowej pamięci. Ten krzyż wrósł w nasze serca i ten krzyż wrósł od 5 miesięcy w to miejsce. Naszej narodowej pamięci nie da się wyrwać. Żądamy zwrotu krzyża albo przeleje się krew!" - grozi Joanna Burzyńska.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (60):

Sortuj komentarze:

solu
 • solu
 • 21.09.2010 18:19

Re: Jerzy Konopka
Drogi panie Polska jest Rzeczypospolita a nie chrześcijańska w niej mieszkają tylko chrześcijanie i rodacy innego wyznania, należy ich też brać pod uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
darek antykaczynski
 • darek antykaczynski
 • 20.09.2010 22:21

ludzie nie robcie szumu o panią Burzynską takich oszołomów w Polsce jest dużo więcej wystarczy wystarczy popatrzeć na wyniki wyborów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Angom
 • Angom
 • 20.09.2010 13:08

Nawiedzoną "damą" powinni zająć się psychiatrzy. Dotyczy to zresztą również tych którzy głoszą chorą tezę ,że Chrystus jest królem Polski ,a nasze godło należy zmienić i zastąpić orła krzyżem. BOŻE chroń Polskę!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

> A was kochani Rodacy nie dziwi to,że krzyz usunieto cichcem i to zrobił prezydent ???

Nie, za to dziwi nas totalny brak konsekwencji niektórych, bo jak chciano krzyż przenieść oficjalnie (z udziałem harcerzy którzy go przynieśli i duchownych waszego Kościoła) to żeście do tego nie dopuścili (skoro więc nie można tego było przeprowadzić normalnie, to trzeba to było zrobić nienormalnie).

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.Szczerbicka
 • A.Szczerbicka
 • 18.09.2010 21:02

A was kochani Rodacy nie dziwi to,że krzyz usunieto cichcem i to zrobił prezydent ??? Jest tak,że miejsce przed pałacem a także pałac nalezy do narodu polskiego, a kancelaria jest tylko uzytkownikiem tylko!!!! Jestem za krzyżem tam do czasu wyjasnienia sprawy tej katastrofy.... Dzis ktos napisał,ze nie zyje Wiktor Bater co mnie zszokowało, bo nie zyje od kilku tygodni tez kRzysztof Knyz, obaj byli pod Smoleńskiem. To wszystko przeraża.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iza z Bielska
 • Iza z Bielska
 • 18.09.2010 15:33

Ludzi pokroju p.Joanny nie należy brać poważnie. To niezdrowy fanatyzm,który rozbudza negatywne emocje. Mam nadzieję,że wkrótce ci ludzie się opamiętają i przestaną wykorzystywać SYMBOL WIARY NADZIEJI I MIŁOŚCI do swoich jakże mizernych celów ! Jeżeli zapomnieli co oznacza krzyż, to proponuję lekturę BIBLII. Czasami warto, a nawet należy wrócić do korzeni. Bo gdy ktoś mówi o "rozlewie krwi w obronie krzyża" to nie jest prawdziwym chrześcijaninem.TO NIE TE CZASY ! Taką osobą jest p.Joanna i wszyscy ,którzy brną dalej w to szaleństwo. A nasz RZĄD powinien zająć się ważniejszymi sprawami : kryzysem ,bezrobociem, POWODZIANAMI juz niestety zapomnianymi oraz całym mnóstwem problemów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie J.K., a propos symboli narodowych to oprócz godła, flagi jest jeszcze hymn, o którym pan zapomniał.
Jak pan widzi niewielu tu wymaga opieki, a jeszcze tłumaczenia do tzw. skutku gdzie leży Polska, to już kiedyś nam to ktoś "wyjaśniał".I ten ktoś teraz potrzebuje szczególnej opieki i troski i może warto nim zająć się tak po chrześcijańsku?Polska jest o ile wiem takim krajem, a pan tu jakieś nowe teorie wprowadza, ze to tylko PiS taki uświęcony.A co do tego faktu mam duże wątpliwości.Prezydent Komorowski już zawsze będzie prezydentem, nawet jeśli skończy piastować ten urząd.I nie wydaje mi się, aby dla kogokolwiek z nas, którym pan chce tłumaczyć cos do skutku, lekceważył krzyż.Chyba czegoś pan nie rozumie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego mam zajmować się p.Joanną?To pani i pozostali z podobnymi poglądami wymagacie troskliwej opieki i tłumaczenia do skutku że Polska jest tam gdzie Jarosław Kaczyński.Wiem że to trudne zadanie i wymaga z naszej strony dużego wysiłku. Lecz ten trud dla ojczyzny - Polski warto podjąć.
Co do komorowskiego to zasługuje na taki sam szacunek jaki miał do śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Krzyż dla mnie i przypuszczam dla całego elektoratu PIS-u to coś więcej niż krzyżyk jak ktoś nazwał ten symbol chrześcijański. Obok godła, flagi biało-czerwonej jest równie ważnym symbolem naszej chrześcijańskiej Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę,że Joanna Burzyńska ma tu paru zwolenników.Pan Jerzy K. może zajmie się p.Joanną i krzyżem, skoro wrósł on tak w ich serca.Panie Konopka to nie jest Komorowski,a prezydent Komorowski i nie jest to ważne czy pan głosował na obecnego prezydenta.Prezydent zrobił wreszcie porządek, ale szkoda, ze tak póżno.Ta Joanna d'Arc -Burzyńska z całym szacunkiem dla Joanny d'Arc może zająć sie krzyżem jeśli zostanie do niego dopuszczona.
Demokracja chyba nie polega na stawianiu krzyzy tam gdzie komuś zachce się.
każdy z nas będzie pamiętał o tej tragedii z 10.kwietnia 2010, ale nie musimy potykać się o krzyże w "przestrzeni publicznej" cytujac słowa p.J.K.Krzyż ma swoje godne miejsce w historii Polski!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W kwestii nazwy naszego państwa: obie formy (Rzeczpospolitej i RzeczYpospolitej) są poprawne, tyle że pierwsza ma charakter potoczny, a druga - oficjalny (tego zdania są pp. Miodek i Bańko:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.