Facebook Google+ Twitter

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego trafi do kościoła św. Anny

Wczoraj wieczorem podpisane zostało porozumienie między Kancelarią Prezydenta, kurią metropolitalną, harcerzami i kościołem akademickim św. Anny w Warszawie. Zgodnie z ustaleniami między stronami krzyż trafi do kościoła św. Anny. - Bardzo cieszymy się, że krzyż sprzed Pałacu znajdzie miejsce w naszym kościele - powiedział ks. Jacek Siekierski, rektor kościoła św. Anny w rozmowie z TVP Info.

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim / Fot. Robert DanielukKrzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego stanie w kaplicy loretańskiej obok pomnika katyńskiego. Jednym z inicjatorów stworzenia pomnika był Stefan Melak, Prezes Komitetu Katyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

W tym roku odbędzie się po raz 30. pielgrzymka akademicka na Jasną Górą. - W tym roku chcemy, żeby tą pielgrzymkę poprowadził właśnie ten krzyż, który przypomina nam o Chrystusie, ale i o bolesnych wydarzeniach z 10 kwietnia - powiedział ks. Siekierski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby był to koniec sporu o krzyż. Cała ta awantura zbyt skutecznie skupia uwagę na dwóch wiodących partiach, żeby mogła być z taką łatwością rozstrzygnięta. Jestem przekonany, że sprawa będzie kontynuowana- albo krzyż zostanie przeniesiony zbyt opieszale, albo zbyt szybko; albo będzie pomnik zamiast tablicy, albo tablica zamiast pomnika, albo marmurowa, albo z innego materiału- pretekst nie jest ważny, zawsze się znajdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie skończy się awantura!
Teraz do roboty rozgorączkowani obywatele.
Warto pomyślec o chlebie, igrzyskom stop!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2010 14:04

Nie ukrywam, ze mam z tego powodu osobistą satysfakcję, ponieważ dwa dni temu, w piśmie skierowanym do kancelarii na ręce Prezydenta zaproponowałem właśnie taki sposób rozwiązania tego problemu.
Zasugerowałem też, by Prezydent był prywatnym sponsorem tablicy upamiętniającej z imienia i nazwiska tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego wraz ze wzmianką o pozostałych ofiarach katastrofy. Tablica miałaby zostać wmurowana wewnątrz pałacu tuż za drzwiami wejściowymi a odsłonięta po zaprzysiężeniu nowego prezydenta. Dlaczego prywatny sponsor? Otóż koszt takiej tablicy to kilka tysięcy i nie warto dawać komukolwiek pretekst do stawiania zarzutu o szastaniu pieniędzmi podatników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i znalazło sie rozsądne wyjście.Brawo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2010 13:54

Chwała Bogu i mądrym ludziom, wszak zgoda buduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=4443

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze... - Miejsce krzyża jest w kościele! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porozumienie porozumieniem, trzeba go będzie jeszcze faktycznie przenieść. Nie tylko na papierze. Zresztą PiS przeciwny przeniesieniu krzyża nie był, ale domagał się pomnika w tym miejscu. Tak czy inaczej, sprawa nadal pozostaje otwarta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.