Facebook Google+ Twitter

Krzyż w kościele św. Anny. Na miejscu gromadzą się obrońcy krzyża

Krzyż, ktory ostatnio znajdował się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, został przeniesiony do kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

Kościół św. Anny w Warszawie / Fot. Alina Zienowicz Ala z/ licencja 3.0 Wikipedia Commons"Przeniesienie odbyło się około godziny 10. Przetransportowania krzyża dokonali pracownicy Kancelarii Prezydenta. Odbyło się to oczywiście przy udziale ministra Jacka Michałowskiego i księdza rektora. Nie było przy tym żadnej tajemnicy" - zapewniła przedstawicielka biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

"Zrobiono to cichaczem, w największej tajemnicy, znowu bez udziału rodzin (ofiar katastrofy smoleńskiej). Władza zachowała się jak słoń w składzie porcelany" – mówił dla TVP Info europoseł z ramienia PiS Ryszard Czarnecki.

Jak podaje TVP Info, w kościele św. Anny pojawili się już obrońcy krzyża. „To są esbeckie metody” – tak na gorąco komentowali niektórzy z nich.

Na temat przeniesienia krzyża wypowiedziała się również Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydentKrzyż w kościele św. Anny / Fot. PAP/Leszek Szymański Warszawy: "Kościół jest odpowiednim miejscem. Krzyż w ostatnim czasie stał się narzędziem walki".

W poniedziałek 8 listopada Bronisław Komorowski w programie "Tomasz Lis na żywo" zapowiedział przeniesienie krzyża. Nie chciał zdradzić dokładnego terminu, by "nie ułatwiać awantury".

"Po co mam ułatwiać planowanie jakiejś awantury, zwolennikom awantury wokół krzyża. Jak powiedziałem: umowa zostanie wykonana i jest to już uzgodnione z odpowiednimi czynnikami kościelnymi" - tłumaczył Komorowski.

"Muszę się przyznać, że zostałem zaskoczony w pełni. Myślałem, że porozumienie zawarte z Kościołem sprawę rozstrzyga" - mówił prezydent. "Nie wziąłem pod uwagę tego, że ktoś może być tak agresywny, jak tłum obrońców krzyża wobec księży… I to skomplikowało sytuację. Uniemożliwiło to wykonanie umowy z kurią, ale ta umowa będzie wykonana do końca. To znaczy, że krzyż będzie w kościele św. Anny, tak jak to zostało wtedy ustalone" - dodał.

PRZYPOMNIJMY:

15 kwietnia harcerze postawili drewniany krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Pogrążeni w żalu warszawiacy przychodzili złożyć hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej - składali pod nim kwiaty i znicze. 20 lipca zostało podpisane porozumienie między Kancelarią Prezydenta, kurią metropolitalną i harcerzami dot. przeniesienia krzyża do kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie. Przeniesienie miało nastąpić 3 sierpnia, na Krakowskim Przedmieściu zgromadzili się jednak obrońcy krzyża, wybuchły zamieszki i policja zdecydowała, że nie ma sensu prowokować tłumu. 16 września krzyż tymczasowo został przeniesiony do kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

edi
  • edi
  • 11.11.2010 08:58

No i zabrano ciżbie substytut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, a czym miał być przewieziony? Czołgiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
cywil
  • cywil
  • 10.11.2010 22:06

... no już chyba wszystko uporządkowali po ś.p. ofiarach smoleńskiego dramatu. Teraz już nikt nie będzie straszył, przeszkadzał... i nastanie sielska laba.
... a kryzys rośnie, rośnie...
... o cześć wam panowie, "hrabiowie" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według niezależnych mediów krzyż został "przetransportowany" samochodem dostawczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.