Facebook Google+ Twitter

Krzyż w kościele św. Anny. Na miejscu gromadzą się obrońcy krzyża

Krzyż, ktory ostatnio znajdował się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, został przeniesiony do kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

Kościół św. Anny w Warszawie / Fot. Alina Zienowicz Ala z/ licencja 3.0 Wikipedia Commons"Przeniesienie odbyło się około godziny 10. Przetransportowania krzyża dokonali pracownicy Kancelarii Prezydenta. Odbyło się to oczywiście przy udziale ministra Jacka Michałowskiego i księdza rektora. Nie było przy tym żadnej tajemnicy" - zapewniła przedstawicielka biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

"Zrobiono to cichaczem, w największej tajemnicy, znowu bez udziału rodzin (ofiar katastrofy smoleńskiej). Władza zachowała się jak słoń w składzie porcelany" – mówił dla TVP Info europoseł z ramienia PiS Ryszard Czarnecki.

Jak podaje TVP Info, w kościele św. Anny pojawili się już obrońcy krzyża. „To są esbeckie metody” – tak na gorąco komentowali niektórzy z nich.

Na temat przeniesienia krzyża wypowiedziała się również Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydentKrzyż w kościele św. Anny / Fot. PAP/Leszek Szymański Warszawy: "Kościół jest odpowiednim miejscem. Krzyż w ostatnim czasie stał się narzędziem walki".

W poniedziałek 8 listopada Bronisław Komorowski w programie "Tomasz Lis na żywo" zapowiedział przeniesienie krzyża. Nie chciał zdradzić dokładnego terminu, by "nie ułatwiać awantury".

"Po co mam ułatwiać planowanie jakiejś awantury, zwolennikom awantury wokół krzyża. Jak powiedziałem: umowa zostanie wykonana i jest to już uzgodnione z odpowiednimi czynnikami kościelnymi" - tłumaczył Komorowski.

"Muszę się przyznać, że zostałem zaskoczony w pełni. Myślałem, że porozumienie zawarte z Kościołem sprawę rozstrzyga" - mówił prezydent. "Nie wziąłem pod uwagę tego, że ktoś może być tak agresywny, jak tłum obrońców krzyża wobec księży… I to skomplikowało sytuację. Uniemożliwiło to wykonanie umowy z kurią, ale ta umowa będzie wykonana do końca. To znaczy, że krzyż będzie w kościele św. Anny, tak jak to zostało wtedy ustalone" - dodał.

PRZYPOMNIJMY:

15 kwietnia harcerze postawili drewniany krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Pogrążeni w żalu warszawiacy przychodzili złożyć hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej - składali pod nim kwiaty i znicze. 20 lipca zostało podpisane porozumienie między Kancelarią Prezydenta, kurią metropolitalną i harcerzami dot. przeniesienia krzyża do kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie. Przeniesienie miało nastąpić 3 sierpnia, na Krakowskim Przedmieściu zgromadzili się jednak obrońcy krzyża, wybuchły zamieszki i policja zdecydowała, że nie ma sensu prowokować tłumu. 16 września krzyż tymczasowo został przeniesiony do kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

edi
  • edi
  • 11.11.2010 08:58

No i zabrano ciżbie substytut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, a czym miał być przewieziony? Czołgiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
cywil
  • cywil
  • 10.11.2010 22:06

... no już chyba wszystko uporządkowali po ś.p. ofiarach smoleńskiego dramatu. Teraz już nikt nie będzie straszył, przeszkadzał... i nastanie sielska laba.
... a kryzys rośnie, rośnie...
... o cześć wam panowie, "hrabiowie" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według niezależnych mediów krzyż został "przetransportowany" samochodem dostawczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.