Facebook Google+ Twitter

Krzyż w Sejmie niezagrożony. Sąd oddalił apelację posłów Twojego Ruchu

Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił odwołanie posłów Twojego Ruchu w sprawie obecności krzyża na sali sejmowej. Janusz Palikot poniesie koszty postępowania i zapłaci Skarbowi Państwa 270 zł.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiPosłowie Ruchu Palikota (dziś Twój Ruch) zaskarżyli w styczniu decyzję Sądu Okręgowego oddalającą ich pozew. Politycy dowodzili, że obecność krzyża w Sejmie narusza swobodę sumienia i godzi w ich dobra osobiste, a w tym przypadku wolność religijną. Sąd był innego zdania.

Reprezentująca stronę powodową mecenas Anna Kubica domagała się w imieniu m.in. Janusza Palikota, Armanda Ryfińskiego i Romana Kotlińskiego zmiany decyzji sądu. Według niej orzeczenie nie uwzględniało norm konstytucyjnych i standardów obowiązujących w Europie - informuje Polskie Radio.

Z kolei radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, Mikołaj Wilk wnosił o utrzymanie w mocy orzeczenia Sądu Okręgowego, bo jak twierdził, nie można obiektywnie dowieść, że obecność krzyża w Sejmie narusza dobra osobiste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Obiektywnie rzecz biorąc apelacja też w nawiasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezproduktywny ruch musi łapać się tanich sztuczek, żeby jakimś cudem trafić do sejmu na druga kadencję. Na szczęście ludzie już nie będą na nich głosowac dla żartu, jak to mieli w zwyczaju i partia różnych dziwnych jednostek (np poseł obiecujący tor F1 koło Radomia, agresywny homoseksualista napadający policjantów, inny któremu nie po drodze było z ojcem itd.) odejdzie w zapomnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.