Facebook Google+ Twitter

Krzyżacki zamek w Malborku - cz. I [Zdjęcia]

Krzyżacy otrzymali ziemie, na których wznieśli swoją stolicę, od książąt pomorskich w 1250 roku. 57 lat później przenieśli tutaj swoją główną siedzibę i zaczęli rozbudowywać fortyfikacje.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Twierdza w Malborku była jedną z największych w średniowiecznej Europie. Przez około 150 lat Malbork był siedzibą mistrzów zakonu krzyżackiego. fot. Marek Wiśniewski
Twierdza w Malborku była jedną z największych w średniowiecznej Europie. Przez około 150 lat Malbork był siedzibą mistrzów zakonu krzyżackiego. fot. Marek Wiśniewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Muzea były świetne, a zwłaszcza ludzie tam pracujący. Bardzo chętnie opowiadali mi o eksponatach i o pomieszczeniach, udało mi się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy:) też przyznaję, że nie było moim zamiarem spędzać za dużo czasu w zamku - obecnie nastawiam się na obejście obiektu i uchwycenie go z różnych perspektyw. Ale mogę z dumą powiedzieć, że byłem wszędzie, gdzie dało się wejść lub wspiąć:) Raz trochę "zabłądziłem" na teren budowy, ale szedłem od strony remontowanego wiaduktu i nie widziałem zakazu wejścia. Myślę, że na Malbork trzeba poświęcić znacznie więcej czasu niż 24 godziny, ale i tak wykorzystałem mój pobyt maksymalnie - 18 godzin na zdjęcia i sześć na spanie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widok zamku jest najbardziej fascynujący od strony Kałdowa.Z drugiego brzegu Nogatu widać ogrom tej budowli, zwłaszcza zamku wysokiego. Mam nadzieję, że był pan również zachwycony muzeum, bo dla mnie to taka muzealna perełka. Następnym razem proszę przejść wzdłuż fosy to zapewne znajdzie pan miejsce, gdzie można się sturlać w dół :))))) a wieże są często niedostępne dla zwiedzających.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super galeria.

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne zdjęcia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za bardzo życzliwe komentarze:) Był to jak do tej pory najdłuższy mój wyjazd w tym roku i najbardziej skomplikowany zarazem. Miałem troche obawy przed podróżowaniem pociągiem, ale przeżyte przygody tylko dodały kolorów i wzbogaciły mnie o doświadczenia. Z noclegiem nie było problemu, ponieważ Malbork ma dobrze rozbudowaną bazę turystyczną. Polecam tam pojechać poza sezonem i ominąć tłumy turystów. Niestety nie wszystkie miejsca są wtedy dostępne - bardzo żałowałem, że nie wpuszczono mnie na wieże i nie pozwolono mi zejść do byłej fosy, oddzielającej Zamek Średni od Wysokiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna galeria. Oglądam te zdjęcia z wielkim sentymentem, bo tu zdobywałam swoje zawodowe szlify.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Galeria zachwyca pod każdym względem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale super galeria !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepiekne zdjęcia i ujęcia.
Panie Marku - dorzucam do pańskiej kolekcji jedno z moich zdjęć link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.02.2013 13:52

Lubię takie historyczne wycieczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.