Facebook Google+ Twitter

Ks. Adam Boniecki uhonorowany Narodowym Orderem Zasługi

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-11-21 20:44

Ks. Adam Boniecki, wieloletni redaktor "Tygodnia Powszechnego", zostanie komandorem francuskiego Narodowego Orderu Zasługi. Odznaczenie zostało przyznane przez prezydenta Francji Nicola Sarkozy'ego.

Ordre National du M,rite / Fot. Rama/Wikipedia/CC Narodowy Order Zasługi (Ordre National du Merite) jest jednym z najwyższych odznaczeń państwowych, obok orderu Legii Honorowej. Jest orderem rycerskim, ufundowanym przez prezydenta Charlesa de Gaulle'a 3 grudnia 1963 r., przyznawanym w randze Kawalera, Oficera, Komandora, Wielkiego Oficera i Wielkiego Krzyża w uznaniu zasług i osiągnięć na polu cywilnym i wojskowym na rzecz Narodu Francuskiego.

Order Zasługi mogą otrzymać również obcokrajowcy.Ks. Adam Boniecki / Fot. Mariusz Kubik/Wikipedia/CC

Ks. Boniecki od 1964 r. był związany z "Tygodnikiem Powszechnym". W 1979 r. przygotowywał polskie wydanie dziennika "L'Osservatore Romano". Do "Tygodnika Powszechnego" powrócił w 1991 r., a po śmierci Jerzego Turowicza (1999) był redaktorem naczelnym (do 2011 r.)

W listopadzie polska prowincja księży marianów zakazała księdzu wypowiadania się w innych mediach poza "Tygodnikiem Powszechnym".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.