Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7794 miejsce

Ks. Adam Boniecki uhonorowany Narodowym Orderem Zasługi

Ks. Adam Boniecki, wieloletni redaktor "Tygodnia Powszechnego", zostanie komandorem francuskiego Narodowego Orderu Zasługi. Odznaczenie zostało przyznane przez prezydenta Francji Nicola Sarkozy'ego.

Ordre National du M,rite / Fot. Rama/Wikipedia/CC Narodowy Order Zasługi (Ordre National du Merite) jest jednym z najwyższych odznaczeń państwowych, obok orderu Legii Honorowej. Jest orderem rycerskim, ufundowanym przez prezydenta Charlesa de Gaulle'a 3 grudnia 1963 r., przyznawanym w randze Kawalera, Oficera, Komandora, Wielkiego Oficera i Wielkiego Krzyża w uznaniu zasług i osiągnięć na polu cywilnym i wojskowym na rzecz Narodu Francuskiego.

Order Zasługi mogą otrzymać również obcokrajowcy.Ks. Adam Boniecki / Fot. Mariusz Kubik/Wikipedia/CC

Ks. Boniecki od 1964 r. był związany z "Tygodnikiem Powszechnym". W 1979 r. przygotowywał polskie wydanie dziennika "L'Osservatore Romano". Do "Tygodnika Powszechnego" powrócił w 1991 r., a po śmierci Jerzego Turowicza (1999) był redaktorem naczelnym (do 2011 r.)

W listopadzie polska prowincja księży marianów zakazała księdzu wypowiadania się w innych mediach poza "Tygodnikiem Powszechnym".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.