Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25512 miejsce

Ks. Bochyński: Znam przypadki, gdy dzieci same wchodziły do łóżek

Ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek, stwierdził, że zna przypadki 10-letnich dzieci, które szukały zaspokojenia i same "wchodziły" dorosłym do łóżek. "Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne" - dodaje Bochyński.

 / Fot. US Nessie"Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka" - komentuje ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Duchowny stwierdza też, że należy liczyć się z tym, iż występują przypadki dzieci, które mają bardzo "dorosłą świadomość" i mogą "do czegoś prowokować".

Ksiądz uważa, że to, co oglądamy w internecie i telewizji "obudziło brak tabu" w sprawach intymnych, a bycie "zbrukanym" jest obecnie "na fali". Ratunkiem dla społeczeństwa, swoistym "antidotum", jest według niego Kościół, który mówi o wierności, czy też czystości przedmałżeńskiej.

Jak informuje Gazeta.pl, ks. Bochyński zwraca również uwagę na rolę rodziny w wychowaniu dziecka. Stwierdza m.in. że coraz większa liczba rozbitych rodzin, w których brakuje ojca, będzie powodować, że dzieci bez podstawowych wzorców będą lgnęły do mężczyzn. Duchowny jest również przeciwnikiem bezstresowego wychowania. "Tyłek nie szklanka i się nie potłucze" - tłumaczy ks. Bochyński, cytując swojego ojca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Niebawem będziemy się dowiadywać, jak wielką traumę przeżywają niektórzy kapłani, którzy gwałceni są przez dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet jeżeli istnieje jakis procent dziesięciolatków, które zachowują się powiedzmy "dziwnie", bo nie przechodzi mi przez usta słowo "zaspokojenie", to od tego jesteśmy dorośli aby takie zachowania korygować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.11.2013 13:52

Przychodzi do Bochyńskiego matka z patologicznej rodziny.
- Księże, mój stary leje te moje dzieci wciąż i wciąż, płaczą i płaczą. Aż krew tryska. A ja nie wiem, co mam zrobić? Co zrobić, księże?
- Nic nie robić. "Tyłek nie szklanka i się nie potłucze".

Ilu matkom, babkom, żonom doradził w ten sposób?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tyłek nie szklanka i się nie potłucze" - tłumaczy ks. Bochyński, cytując swojego ojca.

No to chyba mamy źródło poglądów na rodzinę i wychowanie. Tyłek się nie potłukł, ale w głowie coś popękało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2013 23:26

Podkreślmy - Bochyński nie tłumaczy jedynie pedofilii w Kościele. On po prostu usprawiedliwia pedofilię. Bo "dzieci wchodzily dorosłym do łóżka", bo to byl "wybór dzieci", a nie dorosłych. To jest straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaiste, rozumowanie takie, jakie przedstawia Ksiądz Bochyński narodzić może się tylko w ograniczonych i płytkich od wiary głowach. Panie ksiądz, indoktrynując dzieci, opowiadając im od najmłodszych lat biblijne bajeczki i mity, często o podłożu erotycznym mówiąc raz o miłości, potem o grzechu, stajecie się (księża) ich WZORCAMI ! I oczywiście, że znajdą się tacy 10 letni, a nawet troszkę starsi, którzy do was przychodzą (czyt.”lgną”), lecz na pewno nie po to, aby wchodzić wam do łóżka.

Dzisiejsza młodzież (także ta bardzo młoda z „dorosłą świadomością”), jeżeli potrzebuje wcześniejszego zaspokojenia to, jestem pewny, będzie go szukać, lecz na pewno nie z księdzem w łóżku. Czy uważacie się za Bogów !

Kościół z całym swoim „dobrodziejstwem” nigdy nie był, nie jest, i nie będzie antidotum na uzdrowienie społeczeństwa. Wręcz przeciwnie !

Gdyby nie było wiary i Kościoła, mielibyśmy dobrych łudzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia sprawia, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bąk, nas, tu piszących, może Pan posądzać o stronniczość wobec księży, ale proszę się zapoznać z reakcją osób publikujących na "Frondzie":
"Gdy po raz pierwszy przeczytałem te słowa miałem wrażenie, że czytam wywiad z działaczem holenderskiej partii pedofilów czy z lobbystą pedofilskim."
"(...) ks. Bochyński obraża ofiary, zwalnia z odpowiedzialności zboczeńców, a także szkodzi Kościołowi."
(Tomasz Terlikowski)
"Jestem zaskoczony, a nawet zszokowany wywiadem, jakiego udzielił ks. dr Bochyński. Głoszone przez niego poglądy są sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego."
"W ostatnim czasie wielokrotnie w moich rozmowach spotykałem się z twierdzeniem, że to ofiara jest winna. Że to ofiara prowokuje. To jest bardzo niebezpieczne! Gdzie jak gdzie, ale w Kościele powinien być wyraźny podział na to, kto jest ofiarą, a kto oprawcą. Nie ma
usprawiedliwienia, w ramach którego ofiara staje się współsprawcą. W ten sposób zacierają
się granice pomiędzy dobrem a złem, podstawowymi wartościami chrześcijańskimi."
(ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski)
A ja dodam, że jeżeli duchowny (osoba publicznego zaufania i autorytet moralny) twierdzi publicznie, że dziesięcioletnie dziecko wchodzi dorosłemu do łóżka i że to "WYBÓR dziecka", to mamy do czynienia z obrzydliwą manipulacją, która może skutecznie zamknąć usta ofiarom dewiantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2013 17:02

@Bartek Bąk - Jeżeli w wypowiedzi księdza: "10-letnie dzieci same wchodzą dorosłym do łóżka chcąc być spełnionym" nie dostrzega pan złego to nie mamy o czym rozmawiać.

Wypowiedź skandaliczna, i to w ustach księdza rektora, a mimo wszystko nie u wszystkich budzi zgrozę. Gdyby coś takiego powiedział Robert Biedroń albo jakiś kontrowersyjny muzyk ex-narkoman - byłby skandal!!!! Ale katolicki ksiądz? "Opisuje tylko to z czym się spotkał". Tylko tyle, kolejny lapsus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest język i argumentacja pedofila choć wypowiada to kapłan . Tak zareagował T Terlikowski na łamach Frondy .
Ksiądz Isakowicz - Zaleski uważa wypowiedź księdza za dyskredytującą do pracy z dziećmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, skandaliczna, to mało powiedziane.
Bochyński, wręcz z zegarmistrzowską robotą odwrócił "kota ogonem" idealnie o 180 stopni
Czytając jego wypowiedź, nie byłem wcale zaskoczony. Zdumienie jednak moje było ogromne. Dlaczego? Dlatego, że w tej wypowiedzi najwyraźniej widać, że jedyną obroną jaką Kościół ma zamiar obrać, to atak!
Gdyby brać na poważnie to co mówi klecha, to rodzice powinni wyrzucać z sypialnego łóżka swoje pociechy wkradające im się pod kołderkę, bo wg niego jest to zaproszenie do seksu, Buahahahahahaaaaaa !!!!
Jedyne, co Bochyński może swoją wypowiedzią uświadomić czytelnikom, to to, jak bardzo upadłą jest jego moralność. Żenujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.