Facebook Google+ Twitter

Ks. Boniecki: Nergal nie jest satanistą, przypomina błazna

Były redaktor Naczelny "Tygodnika Powszechnego" ma odmienne zdanie od większości biskupów. Według niego, histeria wokół Adama "Nergala" Darskiego jest nieuzasadniona.

Słuchając ks. Adama Bonieckiego można odnieść wrażenie, że jego "ziomalami" są Kuba Wojewódzki oraz Tomasz Lis. Zapytany przez Monikę Olejnik o Nergala, duchowny z uśmiechem na twarzy mówi: "Dajmy spokój, przecież to wydarzenie nie zasługuje na taką olbrzymią uwagę. Adam Darski nie jest żadnym satanistą, przypomina raczej błazna. Przydałoby się abyśmy w tej sprawie przebili balon patosu".

Biskup Mering nie podziela jego zdania. W swoim liście do Bonieckiego bardzo krytycznie ocenia postawę gościa programu Moniki Olejnik, zarzucając mu
relatywizację przesłania Ewangelii oraz współpracę z ateistami i przeciwnikami Kościoła.

Boniecki w swojej odpowiedzi zwrócił uwagę również na to, iż współczesna słabość Kościoła Katolickiego bierze się z lęku przed dyskusją o własnych błędach - "trzeba rozmawiać z drugą stroną, ponieważ ona często, w przesadzonej formie, celnie wskazuje błędy Kościoła. Nie możemy się z tego powodu obrażać" - tłumaczy.

Także w głośnej sprawie usunięcia krzyża z Sejmu, ks. Boniecki wydaje się różnić od swoich kolegów. Na pytanie czy krzyż powinien zostać w sejmie czy powinien być usunięty, duchowny odpowiedział: "obie odpowiedzi są poprawne".

Źródła:
TVN 24
Kropka nad i
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pozwole, sobie i ja wtra,cic co nieco . Przede wszystkim zile swiadczy o czlowieku to co czyni , a co do artyzmu to po pierwsze kim jest diabel jak nie super artysta, muzykiem aniolem stra,conym z nieba dlatego ze chcial byc rowny Bogu pycha go zgubila i teraz patrzy kogo by tu jeszcze pozrec itd. Nie chce, sie, rozpisywac bo nie warto ludziom najlepiej jest wszystko traktowac jako zabawe, . A co do Biblii to jest Pismo Swie,te Chrzescijan i nie tylko i co mozna pomyslec o kims kto niszczy ja, publicznie dla mnie to nie jest artysta , oczywiscie nie nalezy kogos sa,dzic z pozoru to myli ale jezeli ktos sie, tak zachowuje jak Nergal to cos znaczy a Masoni to kim sa, tez tylko artystami itd. Moze niema piekla nieba Boga najlepiej tylko zeby wiecznie zyc jak w raju ale Boga nie potrzeba , pewnie tylko zauwazyc warto ze cos jest na rzeczy , Swoja, droga, zache,cam do poznania prawdy zycia i smierci dla mnie zlo jest zlem a dobry jest tylko Bog i bla,dzic jest rzecza, ludzka, ale moj cel jest jasno podstawiony . Kto sie, za daleko zape,dza ten moze juz z tej podruzy nie wrocic do domu Ojca NIEBIANSKIEGO. Ani oko nie widzialo ani ucho nieslyszalo co Bog obiecal tym ktorzy go miloja, kto ma ten ma , a kto niema ten niebe,dzie mial .? !

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 01.11.2011 15:47

wreszcie ktos glosno powiedzial prawde o tym zalosnym celebrycie strojacym sie w nie swoje piorka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 01.11.2011 11:52

Poglądy ks.Bonieckiego są znacznie spóżnione.Luteranie w XVII wieku głosili szczególny pietyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby wśród księży było więcej tak myślących, jak ks. Boniecki, to ten "wybitny artysta" nie otrzymałby takiego wspaniałego darmowego rozgłosu.

A tak nawiasem mówiąc. Myślałem, że takie tanie chwyty są już nieskuteczne. Teraz widzę jak bardzo się myliłem. Wystarczy zrobić tylko jakąś głupotę np.podrzeć świętą księgę, do której przeciętny katolik rzadko zagląda lub zabawiać się genitaliami w swoich wybitnych dziełach i już ma się przynajmniej tytuł "słynnego skandalisty", cenionego w kręgach ludzi kultury... ponieważ motłoch wg tej bohemy wybitnej sztuki nie rozumie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z ostatnich, którym fanatyzm i histeria nie zmąciły przytomnego, zdystansowanego oglądu rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.