Facebook Google+ Twitter

Ks. Byrt: "Ubierzmy Bożą Drużynę na igrzyska olimpijskie"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-25 07:50

Ks. Jan Byrt zwrócił się do znanych osobistości z całej Polski o ufundowanie po 3 koszulki w różnych rozmiarach, aby móc odpowiednio ubrać Bożą Drużynę na letnie igrzyska olimpijskie w Londynie.

 / Fot. Michael Pead/Wikipedia/CC 2.0/ 29 lipca w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu odbędzie się kolejne ekumeniczne nabożeństwo, podczas którego ks. Jan Byrt wraz z wiernymi będzie się modlić "o błogosławioną rywalizację" dla polskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich, odbywających się w Londynie.

W związku z tym chcemy symbolicznie ubrać Bożą Drużynę Olimpijską i stworzyliśmy projekt, któremu daliśmy nazwę "Ubierzmy Bożą Drużynę na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012". Jako Kościół chcemy czynnie uczestniczyć w takich wydarzeniach - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Słowo Boże też nawiązuje do sportu. Szczególnie Apostoł Paweł wzywa chrześcijan, aby nie byli widzami, ale zawodnikami: "Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli. A każdy zawodnik od wszystkiego się wstrzymuje, tamci wprawdzie, aby znikomy zdobyć wieniec, my zaś nieznikomy. Ja tedy tak biegnę, nie jakby na oślep, tak walczę na pięści, nie jakbym w próżnię uderzał; Ale umartwiam ciało moje i ujarzmiam, by przypadkiem, będąc zwiastunem dla innych, sam nie był odrzucony" (Pierwszy List Pawła do Koryntian).

Euro 2012. Ks. Byrt modlił się i rozdawał piłki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bywalec
  • Bywalec
  • 25.06.2012 12:41

Polecam zwrócenie się do polsko - szwajcarsko - niemieckiej Fundacji ARKA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.