Facebook Google+ Twitter

Ks. Isakowicz-Zaleski: Książka Grossa ma charakter paszkwilu

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał dziś list otwarty do wydawnictwa Znak, wyrażając swoje wielkie oburzenie dla działań zmierzających do wydania książki Jana Tomasza Grossa.

Chodzi tutaj o książkę "Złote żniwa", której premierę "Wydawnictwo Znak" zapowiada na 7 marca 2011 roku. Jak pisze ks. Isakowicz-Zaleski, niedawno otrzymał maszynopis książki Grossa, gdyż od jakiegoś czasu krąży on po Krakowie (w środowiskach akademickich i dziennikarskich). Według ks. Isakowicza-Zaleskiego książka oczernia Polaków przypisując im "rozgrzebywanie zwłok ofiar Holocaustu w poszukiwaniu kosztowności".

Generalnie ks. Isakowicz-Zaleski podsumował książkę, jako "grafomaństwo i skrajne naginanie faktów. Jednym słowem, obrzydliwość", a samego Grossa zdiagnozował, jako człowieka cierpiącego na antypolską fobię.

W liście otwartym do wydawnictwa Znak, ks. Isakowicz-Zaleski wyraża oburzenie i stwierdza, iż wstydzi się za wydawnictwo, jako autor dwóch wydanych w Znaku książek.

Na koniec ostatecznie zwraca się do wydawnictwa: "w chwili obecnej nasze drogi ostatecznie rozeszły się. Proszę więc, aby na mój adres nie przesyłać żadnych zaproszeń i informacji wydawniczych".

List otwarty ks. Isakowicza-Zaleskiego do wydawnictwa Znak

Fragmenty książki Grossa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

R_G_M
  • R_G_M
  • 04.02.2011 17:17

A Ty "levy" co zrobiłeś dziś dla swojej Ojczyzny?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.02.2011 15:35

To się postawił! Zgłosi spam w skrzynce :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.