Facebook Google+ Twitter

Ks. Isakowicz-Zaleski nie wierzy, że w Katyniu Putin wyzna prawdę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-07 08:54

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski uważa, że jeśli Rosja nie przeprosi za zbrodnię katyńską i nie przyzna, że było to ludobójstwo, to dzisiejsze uroczystości będą krokiem wstecz.

- Ciągle brakuje pełnej prawdy o zbrodni katyńskiej - uważa duchowny. Jego zdaniem, premier Rosji Władimir Putin powinien wyznać prawdę podczas środowych uroczystości. Ksiądz Isakowicz-Zaleski nie wierzy jednak, aby tak się stało. Jego zdaniem, wokół zbrodni katyńskiej trwa pewna rozgrywka. Z jednej strony dobrze się stało, że w dzisiejszej uroczystości wezmą udział premierzy Polski i Rosji. Jednak z drugiej strony na uroczystości powinni byli zostać zaproszeni razem polski prezydent i premier.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski dodał, że nie wierzy, aby w Rosji nie można było znaleźć tak zwanej "listy białoruskiej". Jego zdaniem, to też element rozgrywki. Duchowny dodał, że za zbrodnię katyńską nie odpowiada naród rosyjski, ale komuniści.

Duchowny zwrócił uwagę na cierpienia rodzin ofiar zbrodni katyńskiej. Do dziś nie wiadomo, gdzie spoczywa część pomordowanych, a w czasach PRL-u rodziny nie mogły wspominać o losie swoich bliskich. Ksiądz Isakowicz-Zaleski dodał, że elity Trzeciej Rzeczpospolitej nie są w stanie powiedzieć prawdy o ludobójstwie, dokonanym w latach 40-tych przez ukraińskich nacjonalistów. Zdaniem duchownego, rodziny pomordowanych na Kresach cierpią podobnie, jak rodziny ofiar zbrodni katyńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.