Facebook Google+ Twitter

Ks. Jan Byrt wspomógł akcję "2012 piłek na 2012 rok"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-16 19:39

Luterański duchowny ze Szczyrku wspomógł akcję "2012 piłek na 2012 rok", zorganizowaną przez Dzieło Pomocy "Ad gentes", na rzecz dzieci z krajów afrykańskich.

 / Fot. ks. Jan Byrt 10 czerwca o godz. 11 w kościele parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, ks. Jan Byrt modlił się "o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i o wspaniałą rywalizację pomiędzy drużynami". Po nabożeństwie rozdawał dzieciom piłki, które otrzymał od darczyńców (wśród, których było wiele znanych osób).

Zimoch: zaśpiewaj przed meczem Polska-Czechy pieśń o Małym Rycerzu

Po przeprowadzeniu mojej akcji "Kopnij piłkę do ks. Byrta na Euro 2012" wiem ile radości przynoszą dzieciom piłki. A myślę, że afrykańskim jeszcze więcej - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami 24.pl. - I dlatego wpłaciłem na jedną piłkę. Chcę aby wśród tych 2012 była też jedna z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku. Zrobiłem to z wielką przyjemnością!

Dyrektor drukarni ewangelickiej "Augustyna" w Bielsku-Białej, Kornel Grajcar zobowiązał się dostarczyć do szczyrkowskiej parafii, tyle piłek ile Polska strzeli goli. - Zapewnił mnie, że jeśli teraz Polska strzeli gola Czechom, a strzeli, to dyrektor zamiast do Szczyrku piłkę przekaże na projekt misyjny dla Afryki - dodał duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.