Facebook Google+ Twitter

Ks. Jan Byrt wspomógł akcję "2012 piłek na 2012 rok"

Luterański duchowny ze Szczyrku wspomógł akcję "2012 piłek na 2012 rok", zorganizowaną przez Dzieło Pomocy "Ad gentes", na rzecz dzieci z krajów afrykańskich.

 / Fot. ks. Jan Byrt 10 czerwca o godz. 11 w kościele parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, ks. Jan Byrt modlił się "o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i o wspaniałą rywalizację pomiędzy drużynami". Po nabożeństwie rozdawał dzieciom piłki, które otrzymał od darczyńców (wśród, których było wiele znanych osób).

Zimoch: zaśpiewaj przed meczem Polska-Czechy pieśń o Małym Rycerzu

Po przeprowadzeniu mojej akcji "Kopnij piłkę do ks. Byrta na Euro 2012" wiem ile radości przynoszą dzieciom piłki. A myślę, że afrykańskim jeszcze więcej - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami 24.pl. - I dlatego wpłaciłem na jedną piłkę. Chcę aby wśród tych 2012 była też jedna z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku. Zrobiłem to z wielką przyjemnością!

Dyrektor drukarni ewangelickiej "Augustyna" w Bielsku-Białej, Kornel Grajcar zobowiązał się dostarczyć do szczyrkowskiej parafii, tyle piłek ile Polska strzeli goli. - Zapewnił mnie, że jeśli teraz Polska strzeli gola Czechom, a strzeli, to dyrektor zamiast do Szczyrku piłkę przekaże na projekt misyjny dla Afryki - dodał duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.