Facebook Google+ Twitter

Ks. Jan Byrt wyróżniony za akcje proekologiczne

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-04-24 10:19

22 kwietnia, w Dzień Ziemi odbyło się uroczyste spotkanie w Katowicach, z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podczas którego przyznano nagrody i wyróżnienia za działania na rzecz ekologii.

 / Fot. ks. Jan ByrtWśród laureatów tegorocznej edycji nagród Zielone Czeki, znaleźli się naukowcy, ekolodzy i społecznicy.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: innowacje i technologie, programy i akcje proekologiczne, prace naukowo-badawcze, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, profilaktyka zdrowotna dotycząca zagrożeń schorzeniami związanymi ze stanem środowiska, działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych.

"Tymi nagrodami wyróżniamy ludzi o "zielonych sercach" (...) "Należy doceniać nie tylko dobrym słowem, ale i w wymiarze materialnym to, co ludzie sami z siebie, poza swoimi obowiązkami robią dla swojego otoczenia. Należy tych ludzi wokół siebie po pierwsze widzieć, a po drugie hołubić" - powiedziała podczas uroczystości prezes funduszu Gabriela Lenartowicz.

Ks. Jan Byrt z Kościoła Ewangelickiego ze Szczyrku Salmopolu został uhonorowany specjalnym dyplomem za realizację wielu akcji i programów proekologicznych, dotyczących ochrony przyrody takich jak: 5000 drzew na 500 lecie Reformacji, 500 budek dla ptaków na 500 lecie Reformacji, 5000 krokusów na 500 lecie Reformacji oraz za najnowszy projekt 500 rododendronów na 500 lecie Reformacji.

"Słuchając laureatów nagród mogę powiedzieć, że Kościół może się podpisać pod każdą taką akcją ekologiczną. Ja się cieszę, że w Szczyrku możemy działać i zachęcam wszystkich księży, by wskazywali dzieciom, młodzieży i dorosłym, że o to, co zostało nam dane od Boga, należy dbać, szanować, aby zostawić następnym pokoleniom, naszym dzieciom i wnukom" - powiedział duchowny.

Serdecznie gratuluję!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.