Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30318 miejsce

Ks. Jan Byrt zgłoszony do "Człowieka Roku 2011". Konkurs trwa!

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2012-01-07 17:01

Konkurs "Człowiek Roku 2011" ma na celu wyłonienie osoby, która swoją aktywnością i działaniem na rzecz innych zasłużyła na wyróżnienie. Jednym z kandydatów do tego miana jest ks. Jan Byrt.

 / Fot. ks. Jan ByrtProboszcz ks. Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu jest znany wielu osobom w całej Polsce, nie tylko na Śląsku. Cenią go nie tylko ewangelicy, ale również osoby innych wyznań i niewierzący. Sama nieraz pisałam na łamach W24 o tym duchownym, który jest jest bardzo zaangażowany w życie społeczne Szczyrku i okolic.

Ksiądz Byrt znany jest z wielu interesujących projektów. Kilka lat temu przeprowadził akcję rozdawania sprzętu narciarskiego, pomagał (i nadal pomaga) ubogim i niepełnosprawnym mieszkańcom Beskidów, stworzył Ogród Reformacji, w którym zostało zasadzonych ponad 3 tysiące drzewek, kilkaset różnokolorowych krokusów i tulipanów. W swoich poczynaniach nie zapomina o ptakach i budkach dla nich.

Nie sposób tu nie wspomnieć o Ołtarzu Europejskim, który zbudował z kamieni zebranych przez ludzi z całego świata i przy którym odprawiane są nabożeństwa ekumeniczne; rozdawał koszulki, naklejki na samochód czy silikonowe opaski z cytatami z Biblii. To tylko niektóre z jego akcji, a było ich o wiele więcej (artykuły na ten temat można znaleźć w moim profilu).

Nie dziwi zatem fakt, że duchowny został zgłoszony do konkursu "Człowiek Roku 2011".

Klikając w ten link można zagłosować na księdza Jan Byrta. Zgodnie z regulaminem można oddać jednorazowo 5 głosów. Głosować można codziennie. Konkurs trwa do 31 stycznia 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Głosowanie przedłużono do końca stycznia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub Cieślar
 • Jakub Cieślar
 • 14.01.2012 14:32

Szkoda tylko, że ks. Byrt utracił prowadzenie na rzecz p. Krzysztofa Wiewióry, na którego internauci głosują nieuczciwie: z bramek proxy, telefonów i zmiennego IP... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głosować można do 15 stycznia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
B.KRZEMPEK
 • B.KRZEMPEK
 • 13.01.2012 19:02

KS.JAN W PEŁNI ZASŁUGUJE!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Jagiełko
 • Alicja Jagiełko
 • 10.01.2012 23:52

Więcej takich Ludzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Sabała -Zielińska
 • Ewa Sabała -Zielińska
 • 10.01.2012 22:45

Facio jest OK !

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dobry człowiek i prawdziwy kapłan, który łączy, a nie dzieli. " - W pełni się z tym zgadzam .
Dziękuję za przeczytanie artu i za głosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością zagłosuję na księdza Byrta:) Dobry człowiek i prawdziwy kapłan, który łączy, a nie dzieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 09.01.2012 13:57

"Na jednego siła złego",a może"mądrej głowie dość po słowie"?żyjemy w kraju w którym ok 90% obywateli twierdzi ,iż jest wyznania rzymski-katolickiego.Kościół Katolicki udowodnił nie raz i nie dwa ,że potrafi czerpać korzyść i umacniać swoją pozycję na zjawiskach czy działaniach,które w żaden sposób nie były i nie są związane ani z żadną wiarą czy też jakimkolwiek wyznaniem.Co dopiero mówić o jednym"biedny"pastorze,będącym chrześcijaninem?Nadmienię,że wśród katolików próżno szukać takich,którzy nie pomylą wiary i wyznania.Poza tym ,jeżeli ktoś nie zauważył,to przypomnę:żyjemy w rzeczywistości katolickiego totalitaryzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09.01.2012 08:52

Nie przeszkadza mi pomyłka internauty konio :DD
Szczerze mówiąc rzadkie są przykłady tak pięknej i mądrej postawy księży katolickich. Od półwiecza jestem w związku mieszanym katolicko-ewangelickim i porównuję. Niestety, rachunek wychodzi na korzyść pastorów a nie księży, co również przekłada się na ich owieczki. Myślę, że zniesienie celibatu poprawiłoby atmosferę (najogólniej ujmując) w i wobec KK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.