Facebook Google+ Twitter

Ks. Jankowski o duchownych-donosicielach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-01 08:30

Jestem przekonany, że ks. prałat Henryk Jankowski nie chce robić sensacji i nie ujawni list z nazwiskami osób duchownych, donoszących na niego w latach 80. - powiedział ks. arcybiskup Tadeusz Gocłowski.

Metropolita gdański zamierza porozmawiać z ks. Jankowskim i ma nadzieję, że prałat odejdzie od zamiaru opublikowania nazwisk osób duchownych, które na niego donosiły.

W ubiegłym tygodniu ks. Jankowski był absolutnie pewny, że ujawni nazwiska osób duchownych, które na niego donosiły. Fot. Adam Warżawa

- Lustracja to bardzo poważna sprawa, która z pewnością powinna się odbyć. Nie można jednak robić z tego sensacji. Wszyscy widzimy, jaką tragedię przeżywa ks. Czajkowski czy ojciec Konrad Hejmo - zaznaczył ks. arcybiskup Gocłowski.
Ks. Henryk Jankowski ujawnił w czwartek listę 56 nazwisk pracowników bezpieki i milicjantów, którzy w 1987 roku prowadzili przeciwko niemu operację "Zorza II". Prałat zapowiedział, że za kilka tygodni, gdy pozna nazwiska księży i osób prywatnych, które na niego donosiły, także je upubliczni. We wczorajszej rozmowie z ,Dziennikiem Bałtyckim" ks. Jankowski potwierdził chęć ujawnienia nazwisk donosicieli. - Nadal mam zamiar opublikować listę duchownych-współpracowników SB, którzy na mnie donosili, jednak ostatecznie cała sprawa wyjaśni się pod koniec sierpnia - powiedział prałat.

W czwartek ksiądz Jankowski mówił: - Ujawnię wszystkich. Szczególnie tych z "Solidarności". Oni psuli całą sprawę, a dziś udają, że są członkami jakichś komisji. Nie pominę także nazwisk moich braci w wierze - dodał prałat, który pisze książkę na temat działań bezpieki przeciw niemu.

Karina Kulaszewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.