Facebook Google+ Twitter

Ks. Langner: Pielgrzymując samotnie rozmawiam z ludźmi i Bogiem

W czasie ostatniego naszego spotkania, ks. Langner opowiadał o swojej samotnej, pieszej pielgrzymce do Santiago de Compostela i Rzymu. Ks. Langner to postać nietuzinkowa - proboszcz parafii Ojców-Grodzisko, pomagający potrzebującym.

Ksiądz Stanisław Langner z dyplomem Zasłużonego dla Małej Ojczyzny. / Fot. Fot.Lesław AdamczykW czasie ostatniego naszego spotkania ks. Langner opowiadał o swojej pielgrzymce do Santiago de Compostela. Trasę pielgrzymki, która liczyła 830 km, rozpoczął 9 września a zakończył 28 września 2007 roku.

Barwnie opowiadał o swoich rozmowach z napotkanymi ludźmi, pielgrzymami i o swych rozmowach z Bogiem. Wspominał m. in. o spotkał pielgrzymującego Kanadyjczyka, z którym wędrował ok. 3 km, śpiewając „Czarną Madonnę”. 60-letni Kanadyjczyk, pielgrzymując do Częstochowy, nauczył się tej pieśni i nie znając języka polskiego śpiewał ją z naszym księdzem-pielgrzymem.

Opowieść księdza Langera o przebytym szlaku Jakubowym i samotnej pieszej pielgrzymce przybliżyła uczestnikom spotkania przepiękne trasy. Relacja z trasy pielgrzymki, wzbogacona licznymi zdjęciami, pozwalała przenieść się pod niebo Hiszpanii i krajów, przez które szedł pieszo w kierunku Rzymu i Watykanu.

Certyfikat przebytej drogi Szlakiem Św.Jakuba / Fot. Fot.Lesław AdamczykZ relacji księdza wyłania się człowiek wrażliwy na drugiego człowieka i na piękno świata. Langner opowiadał na przykład, że prawie na każdej dzwonnicy na drodze św. Jakuba jest jedno gniazdo bocianie. Na niektórych nawet 3, nawet na kolumnie z czasów rzymskiego imperium również.


W wieczorze wspomnień uczestniczyli: Barbara Szwajcowska, Janusz Glanowski , Mieczysław Drozdzowski, Zygmunt i Elżbieta Dercz, Jolanta Penkala, Jacek Piekarz, Henryka Wardyńska, Krystyna Doniek, Karolina i Magdalena Boroń, Lesław Adamczyk z małżonką.Uczestnicy spotkania w klubie Kronikarza Od lewej Jolanta Penkala, Henryka Wardyńska,Elżbieta i Zygmunt Derczowie / Fot. Fot.Lesław Adamczyk

Niezwykle barwna opowieść i swobodna wymiana zdań trwała 3 godziny, bowiem część spotkania dotyczyła zaplanowanej na dwa etapy pielgrzymki do Rzymu i Watykanu. Na zakończenie ks. Langner poinformował wszystkich, że w czasie następnego urlopu będzie kontynuował swą pielgrzymkę.

Dokument potwierdzający pielgrzymkę szlakiem Św.Jakuba / Fot. Fot.Lesław AdamczykPrzepiękne wnętrze bazyliki / Fot. Fot.Ks.Stanisław LangnerCzęsto wędrowałem szosą / Fot. Fot.Ks.Stanisław LangnerSklep dla gołębi / Fot. Fot.Ks.Stanisław LangnerCzęsto wędrowałem polnymi drogami a zdarzyło mi się nieczynnymi kolejkami wąskotorowymi. / Fot. Fot.Ks.Stanisław LangnerMiejsce wyruszenia na pielgrzymkę do Rzymu i Watykanu.Na zdjęciu ks.Stanisław na tle Jasnej Góry / Fot. Fot.Ks.Stanisław Langner

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pielgrzym też był dyskutowany na spotkaniu z ks.Langnerem,podzielam Twoje zdanie,że duchowni - pasterze nie rodzą się codziennie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samotne pielgrzymowanie szlakiem Jakubowym to niewyobrażalne, a jednak wykonalne przez ks.Langnera. Wasze spotkanie panie Lesławie ,przekaz wrażeń z pobytu, zdjęcia, modlitwa -cóż więcej -wspaniale. Chcę zauważyć, że większość księży kocha podróże.Z Santiago de Compostela mam piękny różaniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pielgrzym, Paulo Coelho, wielce spopularyzował tę pielgrzymkę. Ludzie robia ją w ratach przez lata swoich urlopów. artykuł bardzo ciekawy.
a propos duchownych, księży i pasterzy. W ubiegły czwartek odszedł od nas "nadzwyczajny"- ale zwykły duchowny
Ojciec Joachim -Kazimierz Badeni. (publikował dopiero po 90 roku życiu)
No cóż, duchowni- pasterze nie rodzą się na kamieniu codziennie. szkoda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla zainteresowanych podaję http://ojcow-grodzisko.pl/ i Diecezjalny Ośrodek Opiekuńczo - Wychowawczy im. Bł. Salomei

32-043 Skała , Grodzisko nr 5Administrator Ośrodka - ks. mgr lic. Stanisław Langner, tel.0 600 450 334.

Możliwość noclegu dla osób indywidualnych i grup do 40 osób. Ośrodek usytuowany jest nad Doliną Prądnika, piękne widoki, cisza i kontakt z naturą. Przy Ośrodku są boiska, miejsce na ognisko i teren rekreacyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie, za przedmówcą powtórzę - do krzewienia wiary trzeba pasji, zamiłowania i szacunku dla bliźniego. Osobiście jestem dość sceptycznie nastawiony do kościoła (nie wiary), z racji tego, że zwykle spotykałem na swej drodze księży - nie pasterzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takich pasterzy nam trzeba - z pasją i zamiłowaniem.
A jak jeszcze umieją opowiadać i posiadają dobry humor, to już w ogóle. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.