Facebook Google+ Twitter

Ks. Langner zaprasza na pielgrzymkę rowerową do Jerozolimy

Ks. Stanisław Langner, pielgrzymujący dotąd pieszo i samotnie do Santiago de Compostela i grobu bł. Jana Pawła II, postanowił w 2011 roku pielgrzymować do Jerozolimy.

Ks.Stanisław Langner / Fot. Archiwum www.kronikarz.org.pl - L.AdamczykKs. Langner to postać nietuzinkowa, proboszcz parafii Ojców-Grodzisko, pomagający potrzebującym nie tylko w swojej najmniejszej parafii w dekanacie skalskim.

Parafia Ojców-Grodzisko p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Rzemieślnika oraz Diecezjalny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy im. bł. Salomei w Grodzisku, którymi kieruje ks. Stanisław znajdują się na terenie urokliwego, najmniejszego w Polsce Ojcowskiego Parku Narodowego.Pielgrzymki ks.Langner rozpoczyna w sanktuarium w Częstochowie / Fot. Archiwum www.kronikarz.org.pl - S.Langner

Diecezjalny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy im. bł. Salomei w Grodzisku dysponuje noclegami dla gości indywidualnych i dla grup do 40 osób. Ośrodek usytuowany jest nad Doliną Prądnika; piękne widoki, cisza i kontakt z naturą. Przy ośrodku są boiska, miejsce na ognisko i teren rekreacyjny. Ks. Langner jest lubiany przez swoich parafian i tłumnie odwiedzających Ojców turystów. Jest otwarty na potrzeby duchowe zarówno młodych, jak i starszych, zarówno parafian, jak i przyjezdnych.

Certyfikat pielgrzymki do Santiago Compostelo / Fot. Archiwum www.kronikarz.org.pl - L.AdamczykPomimo nawału zajęć w ośrodku i rewaloryzacji obiektów zabytkowych na terenie parafii zawsze znajduje czas dla odwiedzających Ojców i Grodzisko. Chętnie dzieli się wrażeniami z pieszej 830-kilometrowej pielgrzymki do Santiago de Compostela czy do grobu Jana Pawła II w Watykanie, której trasa liczyła około 1800 km.

W roku bieżącym organizuje 3-osobową pielgrzymkę rowerową do Ziemi Świętej. Grób Jana Pawła II(jeszcze nie błogosławionego) / Fot. Archiwum www.kronikarz.org.pl - S.LangnerWyrusza 29 sierpnia, a powrót samolotem planuje 1 października 2011 roku. Zaprasza jednego chętnego uczestnika (koniecznie ze znajomością języka angielskiego) do udziału w pielgrzymce rowerowej.

Telefon ks. Stanisława 600 450 334.
Ks. Langner będzie informował Czytelników Wiadomości24.pl o przebiegu pielgrzymki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Również powodzenia życzę...i podziwiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.