Facebook Google+ Twitter

Ks. Lemański będzie pracował w ośrodku medycznym dla młodzieży

Decyzją metropolity warszawsko-praskiego kontrowersyjny ksiądz Wojciech Lemański przeniesiony został do pracy w duszpasterstwie szpitalnym. Wszystkie jego odwołania zostały przez Watykan rozpatrzone negatywnie.

 / Fot. By Franciszek Vetulani [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsKs. Lemański był proboszczem parafii w Jasienicy do lipca 2013 r. Został usunięty z urzędu dekretem abp. Hosera za "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych". Kapłan publicznie krytykował dokument episkopatu, przeciwstawiający się in vitro. Za proboszczem wstawili się parafianie. Konflikt był relacjonowany na bieżąco przez media. - Konfliktowanie katolików, wykrzywianie obrazu Kościoła w mediach i nierespektowanie zwierzchników – wyliczano grzechy Lemańskiego.

W połowie kwietnia kuria zdecydowała się na drastyczny krok: kościół w Jasienicy zamknięto. - Stało się tak, gdyż nabożeństwa sprawowane w Niedzielę Palmową były wielokrotnie zakłócane przez grupę osób – tłumaczył się abp Hoser.

Czytaj więcej: Co myśli abp Hoser o księdzu Lemańskim?

 / Fot. archiwum tvnLemański kilkakrotnie odwoływał się do stolicy apostolskiej, która jako jedyne gremium mogła zawiesić krzywdzące zdaniem księdza kroki. Jednak watykańskie instytucje rzadko biorą stronę zwykłych księży. Nie chcą ingerować w zdarzenia lokalne i zdają się na opinię nuncjatur oraz miejscowych ordynariuszy. Tak było i w przypadku Lemańskiego.

Kuria powiadomiła exproboszcza nie tylko o odrzuceniu jego apelacji. Hoser wskazał ks. Lemańskiemu nowe zadanie duszpasterskie. Niepokorny ksiądz został mianowany kapelanem ogromnego ośrodka neuropsychiatrycznego dla młodzieży.

Czytaj więcej: Lemański i Małkowski – niepokorni kapłani

 / Fot. dezintegracja.plMazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o. jest jedynym w Polsce profilowanym szpitalem w zakresie psychiatrii dziecięco- młodzieżowej. Dysponuje ponad 120 miejscami w lecznictwie stacjonarnym i 67 miejscami w oddziałach dziennych. Obok leczenia farmakologicznego stosuje się w placówce, w której będzie posługiwał ks. Lemański różne formy leczenia psychoterapeutycznego (terapia indywidualna, grupowa, terapia rodzinna), w tym terapię zajęciową.

Szpital położony jest na terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Na terenie filii w Zagórzu zlokalizowane są zespoły szkół, które dają możliwość kontynuowania nauki w trakcie terapii. Edukacja obejmuje przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, liceum oraz liceum dla pracujących.

Kościół w Jasienicy zostanie otwarty 27 lipca.

Czytaj więcej: Komu służy ksiądz Lemański?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.