Facebook Google+ Twitter

Ks. Lemański Żydem? Abp Hoser: Niech ksiądz powie, czy jest obrzezany

Ksiądz Lemański opowiedział dziś o spotkaniu z arcybiskupem Hoserem, do którego doszło w 2010 roku. Duchowni rozmawiali o zaangażowaniu księdza Lemańskiego w dialog chrześcijańsko-żydowski. "W pewnym momencie arcybiskup dość emocjonalnie zapytał, czy jestem obrzezany. Mnie zatkało" - przyznał w TOK FM.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiW wywiadzie dla TOK FM ksiądz Wojciech Lemański zdradził szczegóły spotkania z arcybiskupem Henrykiem Hoserem, do którego doszło w kurii 2010 roku. Duchowni rozmawiali o kłopotach miejscowego dekanatu i o zaangażowaniu księdza Lemańskiego w dialog chrześcijańsko-żydowski.

Czytaj także: Ksiądz Lemański nie zgadza się z decyzją abpa Hosera. Chce walczyć w Watykanie

To właśnie wtedy atmosfera zaczęła robić się coraz bardziej napięta. Arcybiskup Hoser wyraźnie wracał do tego tematu, wypytywał rozmówcę o jego stosunki z tym "mało wiarygodnym środowiskiem". W pewnym momencie zapytał księdza wprost, czy jest obrzezany. "Mnie zatkało" - wyznał na antenie TOK FM.

Ksiądz Lemański był tak zbity z tropu, że zapytał arcybiskupa, co ma na myśli. Abp Hoser spokojnie powtórzył pytanie: "Niech ksiądz powie, nie ma w tym nic nienormalnego. Niech ksiądz powie, czy ksiądz jest obrzezany, czy ksiądz należy do tego narodu".

Ks. Wojciech Lemański zakończył spotkanie i wyszedł z kurii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Czekam na wypowiedź pana Romana, że papież Franciszek też "stał się zabaweczką w lewacki łapach do załatwiania ich interesów. Niedługo biedny (...) zrobi swoje i zostanie odstawiony ,a póżniej zapomniany. Stał się biedak celebrytą ..." Prawda, że też pasuje? Albo chociaż wypowiedzi papieża zostały zmanipulowane.. Dalej, śmiało..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Abp Hoser nie wykluczone, ze żuje iż nie możne już złożyć stosownego donosu w tej sprawie do gestapo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odszedł wielki orędownik dialogu z Żydami Jan Paweł II . Orędownik dialogu z wszystkimi religiami . I się zaczęło , powrócił antysemityzm w polskim kościele .Dlaczego ?
Dlaczego nasi hierarchowie wypowiadają słowa, których powinni się wstydzić ?
Zapomnieli o swoich korzeniach ? Jezus był obrzezany ,
Ksiądz Lemański , proboszcz jakiego chciałaby niejedna parafia potępiony przez " swoich ".
Za normalność !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prymitywna, aczkolwiek sprawdzona metoda dyskredytacji danej jednostki, polegająca na dezinformacji w postaci wmawiania społeczeństwu, że ktoś jest albo czyjąś marionetką, albo mówi to, co ktoś mu nakazał, albo za tym kryje finansowy interes.

Takie działania mają na celu podważenie autorytetu i wiarygodności dotąd szanowanej osoby. Poprzez manipulacje doprowadaa się do powolnej dewaluacji wartości prezentowanych przez daną osobę. Po osiągnięciu pierwszych efektów, zaczyna się naśmiewanie z ofiary takich działań i wpajanie społeczeństwu kolejnej dezinformacji jakoby dana osoba była psychicznie niezrównoważona, niepoważna, przeżyła załamanie nerwowe etc. - Ostatecznie ludzie, którzy mieli coś ważnego światu do powiedzenia, odchodzą w zapomnienie.

Rzecz w obecnych czasach nieco się komplikuje, gdyż w dobie globalizacji nie tak łatwo jest manipulować informacją. Niemożliwe jest również powstrzymanie zainteresowanych przed dotarciem do dokumentów, wypowiedzi, faktów itd. - na własną rękę.

Oszczerstwa rzucane pod adresem ofiary w postaci wmawiania społeczeństwu, bądź sugerowania, że dana osoba działa na czyjeś zlecenie, bądź uzyskuje z tytułu swojego działania profity jest typowym "odwracaniem kota ogonem"
Ofiara jest zmuszona jakoby do udowodnienia, że za wypowiedziami, poglądami, przedstawianymi faktami, nie kryją się żadni mocodawcy, żaden finansowy interes. Jest to oczywiście sytuacja absurdalna, gdyż jak można udowodnić tzw. NIC ! a nader wszystko dlaczego to ofiarę pomówień stawia się w konieczności udowodnienia swoich szczerych intencji?

Na koniec konkluzja tej nudnej wypowiedzi.
Panie Romanie - proszę o przedstawienie dokumentów bądź wiarygodnych źródeł potwierdzających Pańską wypowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.07.2013 23:36

Znalazłem w internecie taki komentarz:

"Szkoda mi tego biednego Księdza. Zagubił się chłop, a żydowskie media Go złupiły. Teraz nakręcą na nim propagandę i kasę na nim zbiją, a późnią kopną go w du... i zadowoleni z siebie znajdą sobie kolejnego naiwnego Polaka. Czas najwyższy rozprawić się z tą żydowską hegemonią, bo niedługo zginiemy. Polacy przestańcie być naiwni i otwórzcie wreszcie oczy. Nie dajcie się mamić, bo skończycie jak ten biedny kapłan, a Żydki będą się na was wzbogacać i niszczyć nasz kraj."

Słowa pana Romana wpisują się w tę retorykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński, zanim się Pan zagalopuje:
http://www.prezydent.pl/archiwalne-aktualnosci/rok-2008/art,515,wykonuje-mala-czesc-naszej-powinnosci.html
http://www.fronda.pl/a/papiez-chrzescijanin-nie-moze-byc-antysemita,29074.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poziom jak w Fakcie albo Super Expressie... Nie chodzi mi oczywiście o artykuł tylko o zachowanie arcybiskupa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.