Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8871 miejsce

Ks. Natanek zbiera wiernych do Armii Boga. Grozi mu wykluczenie z Kościoła

Ksiądz Piotr Natanek, ukarany w zeszłym roku suspensą, skupia wokół siebie coraz większą liczbę sympatyków. Kontrowersyjny duchowny werbuje obecnie rycerzy do autorskiej Armii Boga.

Kościół w Sztutowie, 2010 r. / Fot. Daria Magdalena Marzec„Szykujcie się na walkę ze złem!” - nawołuje do wiernych. Lecz czym jest zło? Według księdza Natanka, jest to prawie wszystko: kolorowe paznokcie, nastroszone fryzury, żel na włosach, muzyka rockowa, Harry Potter i wiele więcej. Grzech odnajduje ks. Piotr także w kazaniach innych księży – za te właśnie słowa został wystosowany wobec niego zakaz sprawowania obowiązków kapłańskich, pisze "Super Ekspress".

Duchowny stworzył w Grzechyni (woj. małopolskie) coś na wzór oazy, gdzie prowadzi wykłady dla budowanej przez siebie Armii Boga. Kardynał Dziwisz ostrzega, że jest to organizacja będąca odłamem od religii katolickiej, osoby przystające w tej Armii, zostaną ekskomunikowane.

Przedstawicielem mogą zostać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Chrzest na Rycerza Chrystusa Króla odbywa się z po skończonym szkoleniu, które polega na ćwiczeniu ducha (modlitwa) i hartowaniu ciała, między innymi poprzez głodówkę. Guru w postaci ks. Natanka nakłada na swoich wyznawców niewidzialne zbroje, oraz widzialny symbol przynależności do Armii Boga – czerwony płaszcz.

Obecnie "wojsko" liczy 2,5 tys. wyznawców, którzy czekają na rozkaz, by wyruszyć na ostateczną rozprawę ze złem. Dariusz Pietrek z Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych ostrzega przez zagrożeniem: "Organizacja tworzona przez Natanka staje się sektą. Księdzu grozi wykluczenie z Kościoła katolickiego".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

memento
  • memento
  • 29.06.2012 01:04

Teraz gdy muszę się spowiadać za to że jestem "tylko" zwolennikiem Ks.Piotra, będę zmuszony pytać spowiadającego mnie księdza czy nie jest członkiem masonerii, takie czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto - pełna zgoda z każdym Twoim słowem. Dodała bym jeszcze, że jak się młodemu, krzepkiemu chłopu "coś w głowę robi" to trzeba brać pod uwagę fizyczną stronę jego fiksacji: brak wyżycia seksualnego.
To są skutki dosłownie traktowanej "czystości" ; fiksacja na punkcie kolorowych włosów, paznokci, ostrej muzyki w zestawieniu z przaśnością kobiet, z którymi mieszka, daje wiele do myślenia. Nie wykluczam tu fanatycznego, toksycznego wpływu matki, która nie dość, że chciała mieć księdza, to jeszcze świętego .
I nie wiem kto w tej całej historii jest bardziej sekciarski i żałośnie śmieszny - Natanek, idący tropem krucjat, czy Dziwisz wygrażający anatemą na ludzi, którym to dokładnie....zwiśnie.
Powstanie sekty Nataka jest kontrapunktem brudów wypływających z KK oraz fałszu i obłudy hierarchów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia
  • Zofia
  • 30.05.2012 00:09

Pani Marto(Marto Jenner) To sa pani słowa"Jeśli Kościół nie dopuszcza w jego przypadku takiej możliwości, to powinien się zainteresować stanem zdrowia psychicznego księdza i zadbać o leczenie, zamiast odcinać się od niego i zostawiać samemu sobie. "
Wnioskuje ,że pani intencja jest by kościół , czyli my wszyscy, zajęli się(ks.dr Natanek) jego stanem zdrowia.
Otóż , należy zająć się ale :pijakami , pedofilami ,złodziejami, hochsztaplerami , homoseksualistkami , cudzołożnikami ,a którzy zajmują bardzo wysokie" POSADY" w Kościele rzymskokatolickim .Należy zając się Rydzykiem , Królem i tymi wszystkimi co ich wspierają .Ostatnio jakiś tam biskup upominał się w Częstochowie o Rydzyka!Niech ci co wymieniłem wpierw się oczyszczą, wyleczą i oddadzą to wszystko co wyłudzili i skradli.
To nie są duchowni , to są pospolite lumpy, którzy w Krk działają niczym diabeł .Ten diabeł co się ubrał w ornat i na mszę ogonem dzwoni! .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja myślę, że ten ksiądz specjalnie wzbudza w Kościele Święte Oburzenie...:)
Marta Jenner sugeruje odejście od profanum.
Ja zauważam nieprzypadkową nazwę miejscowości - Grzechynia...
Nie ekskomunika, lecz egzorcyzmy są mu potrzebne.
I on je chce przyjąć - nieindywidualnie...
Jako objawiony wybraniec zrobi to za i w imieniu wszystkich...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Zofio, mój post nie jest oceną księdza Natanka - oceniam w nim działania podejmowane wobec niego przez zwierzchników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Zofio, to nie jest biografia ks. Natanka tylko krótki news o tym co obecnie robi, trudno w tak nieobszernej notatce na jeden konkretny temat wspomnieć o ks. Rydzyku, także proszę o wyrozumiałość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia
  • Zofia
  • 29.05.2012 22:54

Pani Marto(Marta Jenner ) .Kto miałby się tym zająć ?

Biskup PAEETZ a może kardynał DZIWISZ ?
Im jest potrzebny lekarz!!!

A tak w ogóle na jakiej podstawie pani tak wrednie ocenia i zaleca lekarza ks. Natankowi a o Rydzyku zapomina?!Warto być uczciwym i rzetelnie podchodzić do sprawy.
Podrzucam pani ren oto film dokumentalny o Tadeuszu Rydzyku i autorce pani Dari M M

http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dziwnego, że kościół chce go wyrzucić jak on pisze takie rzeczy:

http://www.piotrnatanek.pl/list-otwarty-do-kaplanow-kosciola-katolickiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Anna - czy możesz dać więcej szczegółów ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
PB
  • PB
  • 29.05.2012 20:52

Natanek może spodziewać się dochodzenia prokuratorskiego gdyż zawiadamiam Policję bo tam w tej sekcie dzieją się złe rzeczy !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.