Facebook Google+ Twitter

Ks. Ryszard Kamiński: Pielgrzymi byli w stanie łaski uświęcającej

Jestem pewien, że wszyscy pątnicy byli duchowo przygotowani do pielgrzymki – powiedział dla Wiadomości24.pl ks. Ryszard Kamiński, z którego parafii w pielgrzymce brały udział dwie osoby.

Pielgrzymi podczas spotkania z Benedyktem XVI na Placu Piłsudzkiego w Warszawie / Fot. APP- Abramowicz Doroda (Dziennik Bałtycki)– Widziałem, jak tuż przed pielgrzymką przystępowali do komunii świętej – mówi ks. Ryszard Kamiński. Sądzę, że byli przygotowywani do podjęcia trudu pielgrzyma i związanych z tym niebezpieczeństw – dodaje. Jak wyjaśnił ks. Ryszard Kamiński, nie chodzi tu o gotowość na śmierć, ale duchowe przygotowanie na to, co może nas spotkać. – Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nasz czas – dodaje.

Jak zapewnia ks. Kamiński, księża – uczestnicy wyjazdu – mieli ze sobą olejki do namaszczania chorych oraz niezbędne przedmioty do odprawienia mszy. Możliwe jest więc, że uczestniczący w pielgrzymce księża rozgrzeszali i namaszczali ciężko rannych uczestników tragedii.

Obecnie trwa spotkanie organizatorów pielgrzymki, na którym omawiają skutki oraz sposoby pomocy poszkodowanym i ich rodzinom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nasz czas* - oczywiście, ale dlaczego prowokować los? Kiedyś był film dok. o ojcu który wyciągnął rano swojego chłopaka na strzelnicę. Chłopka zginął na skutek niesamowitych zbiegów okoliczności. Otóż ktoś podwójnie strzelił do celu (niechcący, taki przypadek zdarza się bardzo rzadko), pistolet został podbity (przy drugim strzale, czego strzelec nawet nie zauważył), kula poszła nieco za wysoko, przeszła tuż ponad wałem ale niżej jakiegoś kulołapa, przebiła ścinkę innego pomieszczenia i trafiła w głową chłopaka.
Strzelnica wypłaciła 5 mln dol. odszk. ale ojciec nie może sobie darowac do końca zycia, że go budził. Budził go, a on nie bardzo chciał wstać.
Koszmar na strzelnicy i wczoaraj we Francji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.