Facebook Google+ Twitter

Ks. Sowa przeprasza polityków PiS: Obraziłem ludzi, których cenię

"Popełniłem błąd. Używając określenia "dzicz PiS-owska", obraziłem ludzi, których cenię"- powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" ks. Kazimierz Sowa, który ostro skrytykował na Facebooku polityków partii i jej wyborców.

Ks. Kazimierz Sowa, dyrektor religia.tv i częsty komentator TVN 24, krytycznie odniósł się we wpisach na Facebooku do polityków PiS-u. Szczególnie oberwało się Jackowi Kurskiemu, który został nazwany "politycznym kłamczuszkiem" i "prymitywem". "Dzicz PiS-owska", "mali mściwi ludzie"- to równie ostre komentarze duchownego. "Co tu dużo tłumaczyć. Popełniłem błąd. Nie będę udawał, że nic się nie stało. Może jest małym usprawiedliwieniem fakt, że to było działanie w afekcie, pod wpływem impulsu, kiedy zobaczyłem, jak się zachowali europarlamentarzyści PiS najpierw w związku z wystąpieniem o. Rydzyka, a potem po przemówieniu Donalda Tuska podczas inauguracji polskiej prezydencji" - tłumaczy się w rozmowie z Cezrym Michalskim ks. Kazimierz Sowa.

Czytaj także: Nelli Rokita: W wyborach PiS przekona do siebie większość Polaków

W dalszej części wywiadu ks. Sowa odniósł się do problemu, jakim jest stan narastającego konfliktu między dwoma prawicowymi i postsolidarnościowymi partiami - PO i PiS-em. Zdaniem publicysty partie te powinny toczyć ze sobą zdrową rywalizację, która jest podyktowana przez perspektywę zwycięstwa, a nie wzajemnego zniszczenia. Jak mówi duchowny, jest w PiS-ie wiele ludzi, których ceni. Wspomina choćby Ryszarda Terleckiego, którego poznał w latach 80. Choć ks. Sowa nie zgadza się teraz z Terleckim, to ceni go np. za zaproszenie w latach 90. do tworzenia krakowskiego "Czasu".

"Było mi smutno, kiedy w 2005 roku Donald Tusk przegrał wybory prezydenckie. Znalazłem się wtedy w sali pełnej smutnych ludzi, z których każdy, jak na pogrzebie, podchodził do Tuska i mówił mu, żeby się nie martwił, ale widziałem rozpacz w ich oczach" - mówił w wywiadzie ks. Sowa. Przekonuje jednak, że po zwycięstwie Lecha Kaczyńskiego, nie czuł chęci obrażenia prezydenta elekta. Wynik wyborów uznał za cenę demokracji. Stwierdził też, że wygranej PiS-u w 2005 roku wcale nie uznawał za koniec demokracji, ale podkreślił, że nie chce, by partia Jarosława Kaczyńskiego znów rządziła krajem. "Moim zdaniem politycy tej partii proponują rzeczy ryzykowne dla kraju. I bardziej jałowe" - twierdzi. Zastrzega jednak, że nie wyklucza, iż PiS może wygrać najbliższe wybory. Powiedział, że zgodzi się z takim wynikiem, a nie będzie uznawać go za skutek sfałszowania wyborów, manipulacji czy tajnego układu.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

nina
 • nina
 • 20.10.2011 17:11

jak o. Rydzyk opowiada sie za pis-em to straszna tragedia- jak k. Sowa opowiada sie za PO sam twierdzi ze jest gorliwym sympatykiem Tuska to jest super.Jakas paranoja weszla w zycie naszego spoleczenstwa i naszych przewodnikow duchownych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rufus daves
 • rufus daves
 • 04.08.2011 14:41

SOWA-klecha boi sie rydzyka.DZICZ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
 • antypis
 • 03.08.2011 19:22

W związku z chamskim zachowaniem piso bolszewickiej chołoty na warszawskich Powązkach wzywam wszystkich których brzydzi takie zachowanie o wygwizdywanie oraz wybuczanie wystąpień polityków PiS .Zbliżają się wybory więc okazji będzie dużo. Najbliższa okazja 10 sierpnia . Zbieramy się z trąbkami gwizdkami itp przed Pałacem Prezydenckim o godz 7,00 . Przyjdź lub poinformuj swoich znajomych . Nic nie pomogą piso bolszewiccy klakierzy sowicie opłacani pracujący na wszystkich forach Niech Ci tchórze czują strach przed spotkaniami z ludźmi , od wsi przez gminy miasta i aglomeracje pokażmy że ta chołota nie ma szans ,naszą bronią będą gwizdki ,trąbki itp

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
 • LINKe
 • 02.08.2011 20:53

Ksiądz Sowa na tropie -niecnych pisowców a mnie k ...a nikt nie przeprasza - Smoleń !

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 02.08.2011 20:17

Nie wiem czemu to zrobił ? Czyżby miał pośrednie łącze z Jezusem NATANTK via SOWA ? a PiS to nikogo nie przeprasza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
belfer
 • belfer
 • 02.08.2011 10:39

Witam. Autor tekstu ma rację w sprawie zaangażowania kleru w politykę. Szokuję, jednak fakt, że część księży popiera PO, jak kiedyś PZPR. Szokujące czasy dla wyznawców religii katolickiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 02.08.2011 09:57

W niczym ks Kazimierz prawdzie nie uchybił, więc i przepraszać nie musiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 02.08.2011 09:07

Przeprosił,bo w odróżnieniu od "politycznych kłamczuszków prymitywów,Dziczy PiS-owskiej ,małych mściwych ludzi"rozumie czym jest kapłaństwo i zwyczajna przyzwoitość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.