Facebook Google+ Twitter

Ks. Sowa: Terlikowski obraził Owsiaka, a to dobry człowiek

W dniu pracy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 stycznia 2013 roku, publicysta katolicki Tomasz Terlikowski, napisał na swoim blogu, że "Jerzy Owsiak jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja".

 / Fot. Wikimedia CommonsTomasz Terlikowski poszedł w zarzutach wobec lidera WOŚP jeszcze dalej, pisząc: "wielkie zło przybiera czasem maskę wielkiego dobra". Szef redakcji Religia.tv, ks. Kazimierz Sowa, powiedział w tym kontekście dzisiaj w Radiu Zet: "Jedni robią z Jerzego Owsiaka diabła wcielonego, a inni świeckiego świętego i mesjasza dobroczynności. On uruchamia akcję i aktywność społeczną, ale jest człowiekiem wielowymiarowym".

Ksiądz Kazimierz Sowa, gdy przeczytał to co napisał Tomasz Terlikowski, nie wytrzymał i postanowił odnieść się do tej wypowiedzi w audycji Radia Zet. Zdaniem księdza Sowy, redaktor Terlikowski w ramach niezrozumiałych zasad, szuka sposobów i okazji, żeby Jerzego Owsiaka, o którym ma swoje zdanie, jeżeli nie więcej - to chociaż uszczypnąć.

Ksiądz Sowa mówi: "Przeczytałem i nie mogłem uwierzyć w to, że Tomek, nawet jeśli widzi dobre strony, to w imię niezrozumiałych zasad i pryncypiów musi Jerzego Owsiaka uszczypnąć i chyba również obrazić – podaje serwis wyborcza.pl. Dlatego że nie jest "na sto procent z nami". Gość Radia Zet również dodał: "nie ma żadnych wątpliwości", że Jerzy Owsiak jest dobrym człowiekiem.

Według dyrektora programu Religia.tv, sprawa kontrowersji wobec szefa WOŚP wynikała z jego słów o eutanazji; odtąd zaczęła się awantura w tej sprawie. Ksiądz Sowa powiedział, że nie siedzi w głowie Jerzego Owsiaka i nie wie - jak to ujął - "co poeta miał na myśli", ale też nie sądzi, że była to "tak jednoznaczna deklaracja proeutanazyjnych postaw" - stwierdził.

Ksiądz Sowa wyraził pogląd, że podniesienie tematu eutanazji, mogło zaszkodzić Wielkiej Orkiestrze. Przyznał, że redakcja zrobiła na stronie Religia.tv, "sondę wśród środowisk katolickich, pytając ludzi o ich poparcie". Jak się okazało - wiele osób, które dały odpowiedź i dotychczas "odnosiły się życzliwie, to w tym roku zachowały pewien dystans" - wyjaśnił ksiądz.

Uogólniając sprawę, powiedział, że jedni robią z Jerzego Owsiaka "diabła wcielonego, a inni świeckiego świętego i mesjasza dobroczynności". "On uruchamia akcję i aktywność społeczną, ale jest człowiekiem wielowymiarowym" - uważa dyrektor Religia.tv, i przypomina, że Jerzy Owsiak, od początku działalności WOŚP, budził kontrowersje - raz hasłem: "Róbta co chceta", innym razem organizacją Przystanku Woodstock.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Potrzebny sprzęt dla szpitali powinno zapewnić państwo, a nie jakaś podejrzana prywatna organizacja, która wyciąga od ludzi pieniądze.
Pod tymi słowami się podpisuję.Czy Owsiak robi cvoś dobrego dla chorych?Oczywiście, że tak.
Jednak przede wszystkim robi aby jemu, wszystkim powiązanym z ta fundacją ,żyło się doskonale.Właśnie z tych wyżebranych, pardon z kwestowania pieniędzy, przez wolontariuszy i ludzi dobrej woli.
Dobrze,ze jednak taka fundacja Owsiaka istnieje, pomimo moich zastrzeżeń do sposobu jej funkcjonowania.
ŻYCIE L&LUDZKIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, i to jest najważniejsze.Mogą Polacy się leczyć, właśnie dzięki zakupionemu przez ta fundację :sprzętowi, lekom. To jest najważniejsze. Dzięki temu,mogą się Polacy leczyć i żyć.
Państwo polskie nie zdaje egzaminu. Takie fundacje wyręczają nie uzupełniają , tą Polskę, za obowiązki wobec swoich obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka

Jest to jeden z wielu przykładów, że państwa nie ma. "Wykształcona młodzież" jednak jeszcze o tym nie wie, bo jeszcze w GW nie napisali o tym, a TVN nie powiedzieli.
Wg mnie nie powiedzą. "Wykształcona młodzież" obudzi się pewnego pięknego poranka (nie dla niej) ze łbem we własnej rzyci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzebny sprzęt dla szpitali powinno zapewnić państwo, a nie jakaś podejrzana prywatna organizacja, która wyciąga od ludzi pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aneta Frydrysiak Wczoraj 21:41 - :):):) poza tymi, których lekarze podłączą do aparatury z serduszkiem , w ramach kuracji mniej lub bardziej uporczywej, lub utrzymania ich noworodków przy życiu.
Nie wykluczam również, że osobnicy kontestujacy akcje Owsiaka będą w takich przypadkach stanowczo i konsekwentnie protestować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że wszyscy, którzy tak plują na Owsiaka nie zamierzają i nie będą korzystać w żadnym wypadku ze sprzętu zakupionego przez WOŚP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy Konopka Wczoraj 20:02 - a kto Panu broni sprawdzic? Idź Pan zo urzedu Skarbowego dokonać analizy w imieniu Obywateli.
A poza tym, już drugi raz podaję Panu link do

" Sprawozdanie finansowe za okres obrotowy od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 roku
FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY "

http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niech Pan napisze do Owsiaka i o to poprosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga Kowalczyk

Papier przyjmie wszystko chciałbym zobaczyć rozliczenie z Urzędu Skarbowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz
Ma pan racje ludzie "trzymający kasę" nie chce mnie wystawić jako "słupa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka - prosze pobrac plik PDF i przestudiowac finanse Wielkiej Orkiestry Owsiaka.

http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.