Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13190 miejsce

Ks. Stańczyk: Jestem taki terrorysta, że nie znajdziecie

Podczas harcerskiej polowej Mszy świętej za Powstańców 1863 roku zatrzymano księdza harcmistrza Dariusza Stańczyka. Policjanci biorący udział w tej operacji przyjechali pięcioma radiowozami i dwoma busami.

Próba zatrzymania księdza Stańczyka / Fot. Fot. Print screen http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ri_0XLDjbDsRok 2013 został ogłoszony Rokiem Powstania Styczniowego. W Polsce, i na Litwie. Harcerze z Wileńskiego Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej, którego komendantem jest ksiądz harcmistrz Dariusz Stańczyk zorganizował z tej okazji akcję składania kwiatów i zniczy w miejscach powstańczych walk. Harcerze oddali hołd ofiarom powstania na placu Łukiskim, pod Basztą Gedymina i na Górze Zamkowej. Podczas Mszy polowej pod Krzyżami Wiwulskiego do akcji wkroczyli policjanci.
Dobry humor nie opuszczał Księdza Stańczyka. Zebrani na uroczystości wznieśli harcerski okrzyk na cześć Policji, a podczas przeszukania torby ksiądz Stańczyk powiedział wprost: Jestem taki terrorysta, że nie znajdziecie. Dalsza rozmowa odbyła się w wileńskim komisariacie.
Na komisariacie Policji ks. Stańczyk złożył zeznania i wyjaśnienia. Przez trzy godziny tłumaczył też funkcjonariuszom o doniosłości Powstania Styczniowego w dziejach Polski i Litwy. W lutym kapłan stanie przed sądem. Niektórzy mają nadzieję, że litewski sąd uszanuje tradycję, i ześle komendanta hufca na Syberię. Taki wyrok z pewnością ucieszyłby kapłana, bo planuje już wędrówkę z harcerzami śladami zesłanych powstańców.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wkrótce wszystkich Polaków z Wilna na Sybir wyślą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.