Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28879 miejsce

Ks. Stryczek: "Wspomaganie żebraków na ulicy w XXI wieku jest złem"

"Rozumiem, że sam Owsiak jest dla wielu katolików kontrowersyjną postacią. Czy dołączać do takiej akcji? Tu wydaje mi się, że pojawia się kwestia tego, o czym już mówiłem – odpowiedzialności za własne fundusz" – uważa ks. Stryczek.

 / Fot. Adam Wojnar/POLSKASłowa te wypowiedział ksiądz Jacek Stryczek - prezes krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna, ten sam, który chciał zostać członkiem SLD. W
liście wysłanym w listopadzie ub. roku do władz partii pytał, czy nadaje się na szefa lewicy. W rozmowie telefonicznej powiedział Radiu Kraków, że ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu i najważniejszą cechę lewicy, czyli wrażliwość społeczną.

Życie zweryfikowało jego słowa, bo oto raczej nie przypadkiem, tylko przy okazji XX finału WOŚP, człowiek o reklamowanej przez siebie swej wrażliwości społecznej, udzielił wywiadu dla fronda.pl, potępiając "ulicznych żebraków". Stwierdził, że jest to nielegalne i że tego nie rozumie. Powiedział, że żebracy to profesjonaliści i stoi za nimi mafia. Dodał także, że "Dzisiaj żyjemy raczej w społeczeństwie, w którym jest dużo systemów zabezpieczeń".

Zobacz też: Czy ksiądz może zostać szefem lewicy?


W powyższych wypowiedziach księdza można czuć aluzję do ludzi zbierających dziś na WOŚP.

Do samej akcji Jurka Owsiaka ksiądz nie odniósł się. A szkoda. Uczestnictwo w tej akcji sprowadził właściwie jedynie do stwierdzenia dowolności w dysponowaniu własnymi funduszami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

wedanta
 • wedanta
 • 20.03.2012 11:39

Złem jest też wspieranie zdrowych pryków(księży) z funduszy państwowych i prywatnych. Wyciągają ciągle łapy po pieniądze i ciągle im mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
GOJ
 • GOJ
 • 17.02.2012 13:14

DLACZEGO OBCY RZĄDZĄ POLSKĄ I DOPROWADZAJĄ JĄ DO UPADKU??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zlikwidować dofinansowanie kościoła,a te pieniądze przeznaczyć na pomoc biednym,podobnie obniżyć pensje rządzącym,nie stawiać tylu warownych zamków(przepraszam-swiątyń),nie płacić za niepotrzebnie zużytą energię elektryczną(kolorowe oświetlenia ulic w Boze Narodzenie i światełka choinkowe),to i żebractwa nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 12.01.2012 21:36

Autorka jest nierzetelna a tekst jest kiepściutki. Jeśli się porusza problemy społeczne zwłaszcza na styku bardzo emocjonalnych i kontrowersyjnych problemów to wypada zgłębić problem. Kościołowi, WOŚP i samemu Owsiakowi bardzo łatwo dowalić. Tylko po co? Wszystkie te organizacje starają się działać dobrze. Pomóż albo nie przeszkadzaj. Gdy nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to się lepiej nie odzywaj bo się kompromitujesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witia
 • Witia
 • 10.01.2012 17:35

i miał rację. WOŚP to chora akcja gdzie marnowane są miliony publicznych pieniędzy żeby wyżebrać od jeleni następne miliony. Kto tego nie rozumie niech się nie wypowiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
 • lancet
 • 09.01.2012 08:14

Stryczek dał se stryczka i tylko straci na głupich wypowiedziach do ultra prawicowych gazet .Terlikowski robi więcej zła polskiemu Kościołowi niż pożytku. Radykalizm gorszy od faszyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
 • ad rem
 • 09.01.2012 08:10

Jak nazwać Caritas i inne zbiórki kościoła dla ubogich ? Jak nazwać koperty na kolędzie ? Owsiak to akcja dla chorych a nie uliczna żebranina na piwo .

Komentarz został ukrytyrozwiń
oki
 • oki
 • 08.01.2012 22:51

autorka jest nierzetelna. Po pierwsze nie chciał zostać członkiem SLD, tylko zrobił prowokację, żeby zwrócić uwagę na stan hipokryzje polskiej lewicy (tłumaczył swoje motywy wielokrotnie, tylko autorka nie doczytała). Poza tym nie mówi o WOŚP tylko o żebrakach, którzy ślęczą na ulicach, więc nadużyciem jest paranoidalne stwierdzenie że nazywa wolontariuszy żebrakami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Angielski Holokaust
 • Angielski Holokaust
 • 08.01.2012 22:00

Jasne pieniadze dawajcie na caritas, oni wtedy ze smietnika zbiora jakies g. i tym nakarmia biedakow, a wasze pieniadze wydadza na wlasne bekarty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciśnie się na usta pytanie, jak nazwać zbieranie na tacę po mszy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.