Facebook Google+ Twitter

Ks. Wojciech G. zatrzymany. Czeka na postawienie zarzutów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-02-17 09:12

Ksiądz Wojciech G. został w poniedziałek rano zatrzymany w domu w Modlnicy pod Krakowem. Informację o zatrzymaniu podał na Twitterze Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 / Fot. screenshot / youtube.comProkuratura na Dominikanie oskarża księdza Wojciecha G. o napaść seksualną na 7 chłopców. Początkowo mówiło się nawet o 10 chłopcach, których miał molestować Gil. W styczniu warszawska prokuratura informowała, że księdza nie można wydać z Polski na Dominikanę, ponieważ kraje nie mają podpisanej umowy o ekstradycję.

W październiku ub.r. za Wojciechem G. został wysłany międzynarodowy list gończy. Okazało się, że przebywa w domu pod Krakowem u matki. Śledczy nie mogli go jednak aresztować, ponieważ nie mieli ku temu podstaw. Ksiądz otrzymał jedynie pouczenie.

>>> Ks. Sikorski tłumaczy arcybiskupa: Dzieci mogą prowokować księdza
>>> Dzieci winne pedofilii w Kościele? Abp Michalik szokuje [NAGRANIE]

W poniedziałek rano Wojciech G. został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie i zostały mu postawione zarzuty.

- Otrzymaliśmy materiał dowody z Dominikany i na tej podstawie zdecydowaliśmy się na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów - powiedział na antenie TVN24 Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

>>> Generał michalitów o ks. Gilu: To tamten klimat zmienia człowieka

Wojciech Gil udzielił w październiku wywiadu TVP Info. Z uśmiechem na twarzy zaprzeczał oskarżeniom. Twierdził, że chłopcy mszczą się za to, że Gil nie zabrał ich na wycieczkę do Polski. Obejrzyj:


>>> Ofiary księży-pedofilów będą miały swojego patrona?

Przypomnijmy, że w aferze pedofilskiej na Dominikanie brał udział również inny polski duchowny katolicki - arcybiskup Józef Wesołowski. Hierarcha nie odpowie jednak za swoje pedofilskie czyny, ponieważ nie wiadomo, gdzie obecnie jest. Oficjalnie przebywa w Watykanie i toczy się przeciwko niemu postępowanie. Jednak Watykan usuwa Wesołowskiego ze wszystkich wspólnych zdjęć, a polski episkopat odmawia odpowiedzi na pytania dotyczące Wesołowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.