Facebook Google+ Twitter

Kseniya Simonova - mistrzyni rysowania piaskiem wystąpi w Krośnie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-26 19:26

Kseniya Simonova – wybitna ukraińska artystka tworząca animacje z piasku, zwyciężczyni ukraińskiej edycji programu „Mam talent”, wystąpi 2 czerwca w Krośnie. Będzie to pierwszy ogólnodostępny występ artystki w Polsce.

Artystka przyjeżdża do Krosna w związku z uroczystością "Lokacji Krosna – Miasta Szkła", która odbędzie się na krośnieńskim Rynku 2 czerwca 2012 r. Impreza organizowana jest w związku z powstającym w mieście Centrum Dziedzictwa Szkła. Będzie to pierwszy w Polsce obiekt kompleksowo prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Tradycja produkcji szkła ma stanowić podstawę strategii turystycznej miasta i regionu, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w przygotowywanej właśnie uroczystości symbolicznej lokacji Krosna jako Miasta Szkła. Jej program skonstruowany został w ten sposób, aby całość stanowiła połączenie kilku różnych technik kreacji artystycznej o wspólnym „szklanym” mianowniku, dzięki czemu będzie nie tylko atrakcyjnym, ale również oryginalny i niepowtarzalnym wydarzeniem. Występ Kseni Simonovej ma się wpisać w szklany charakter imprezy oraz stanowić główny punkt programu.

Wybór Kseni jako „gwiazdy” uroczystości Lokacji był wyborem w pewnym sensie naturalnym. Artystka tworzy historie z piasku, który jest przecież podstawowym surowcem do produkcji szkła, natomiast przedstawia je poprzez rysowanie na tafli szkła. Wpisuje się doskonale w charakter naszej imprezy. Równie duże znaczenie miał fakt, że poszukiwano artysty oryginalnego i prestiżowego.

Przyjazd Kseni Simonovej będzie z pewnością wyjątkowym wydarzeniem dla mieszkańców miasta i regionu. Występuje ona bowiem na imprezach o najwyższej randze organizowanych na całym świecie. Terminarz artystki "pęka w szwach", a początek czerwca to dodatkowo gorący okres ze względu na obecność Kseni w komitecie promocyjnym Euro 2012 na Ukrainie.

O randze wydarzenia świadczy fakt, iż dotychczasowe występy Kseni w Polsce policzyć można na palcach jednej ręki, zaś pokaz w Krośnie będzie pierwszym „otwartym” występem, dostępnym dla wszystkich.

Zwiastun występu Kseni w Krośnie można obejrzeć tutaj:


Program imprezy zaś znajduje się tutaj: www.lokacja.miastoszkla.pl

Znajdź nas na Google+
(Dawid Iwaniec)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.