Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21984 miejsce

Ksiądz Bashobora i "Jezus na stadionie". Tłumy czekają na cud uzdrowień

Ksiądz Bashobora, uzdrowiciel z Ugandy, przyciągnął na rekolekcje "Jezus na stadionie" 60 tys. ludzi. Jedni przyszli na spotkanie modlitewne, inni po uzdrowienie, a część zapewne zobaczyć widowisko, na którym być może coś się wydarzy. I mają do tego prawo.

 / Fot. papNa rekolekcje z charyzmatykiem, ojcem Bashoborą, przyszły tłumy wiernych. Jak podają media w relacjach na żywo (sic!), na Stadionie Narodowym zgromadziły się rodziny z dziećmi, ludzie starsi, niepełnosprawni, o kulach i na wózkach. Rekolekcje rozpoczęły się 10, o 17.30 abp Hoser odprawi mszę świętą. Na 20.30 przewidziano modlitwę o uzdrowienie.

Czy protestancki duchowny o. Bashobora uzdrawia i wskrzesza? Jego przełożeni potwierdzają aż 27 przypadków cudownego przywrócenia do życia;mówi o nich także poseł Godson

Skąd takie zainteresowanie i popularność ugandyjskiego pastora, którego jeszcze niedawno Kościół katolicki nie chciał specjalnie promować? Biskup Życiński miał nawet mówić, że zadziwia go skuteczność duchownego, który ma na swoim koncie więcej uzdrowień niż Jezus.

O. Bashobora jest wykształconym teologiem (doktorat z teologii duchowości), magistrem psychologii. Nieustannie pozostaje w kontakcie z katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej, a jednocześnie mocno związany jest z tradycją i kulturą afrykańską, nastawioną na nieco inne przeżywanie duchowości niż w Europie. Być może jednak, paradoksalnie, to zjednało mu zwolenników wśród polskich katolików, często reprezentujących model wiary "ubogiej", opartej na emocjach i taniej uczuciowości.

Rekolekcjom z o. Bashoborą towarzyszą nawrócenia, ale i uzdrowienia czy modlitwy wstawiennicze o uwolnienie od zła i to właśnie one są najczęściej przedmiotem rozważań mediów. Jak podaje KAI: "Krytycy tych działań zwracają uwagę, że tylko Bóg może uzdrawiać chorych, wypędzać złe duchy z opętanych, a zwłaszcza przywracać życie zmarłym, ale też prawdą jest, że sam Jezus przekazał apostołom i tym wszystkim, którzy „nie są przeciw nam”, te wszystkie moce i zdolności, dzięki którym czynił cuda. O tym przede wszystkim należy pamiętać, oceniając takie czy inne działania ks. Bashobory".

Sceptycy, o czym trzeba pamiętać, są zarówno wśród osób świeckich, jak i wśród części księży, którzy uznają jego działania za szkodliwe i bliskie szarlatanerii, stanowiącej zagrożenie dla wiary prawdziwej.

Czy o. Bashobora wskrzesza? Wątpię. Czy uzdrawia? Tak może być, bo u podstawy sporej części chorób leżą kwestie psychiczne. Silna wiara, silne pragnienie uzdrowienia wiele mogą zdziałać. Dla części ludzi, którzy są w dramatycznej sytuacji, to może być ostatnia szansa. Jeśli ludzie w coś bardzo wierzą, to jest to możliwe. Dlatego nie odbierałby im prawa do tego, nawet jeśli muszą zapłacić za bilet na stadion.

W Polsce ojciec Bashobora jest kolejny raz. Pierwsze spotkanie z wiernymi miało miejsce 6 lat temu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Od tamtej pory ugandyjski charyzmatyk był u nas kilkakrotnie i już wiadomo, że w połowie sierpnia odwiedzi Dolny Śląsk i Wielkopolskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.