Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Bochyński wezwany do prokuratury. SLD i Twój Ruch: ukrywał pedofilię?

- Z treści wywiadu z ks. Bochyńskim wynika, że może on posiadać informacje o konkretnych przypadkach kontaktów seksualnych osób dorosłych z osobami poniżej 15. roku życia - powiedział Witold Błaszczyk, rzecznik piotrkowskiej prokuratury

 / Fot. Dariusz Śmigielski, Dziennik ŁódzkiW opublikowanym w regionalnych mediach wywiadzie, ks. Bochyński wspominał, że znane są przypadki, gdy 10-letnie dzieci mogą prowokować do kontaktów seksualnych, a pedofilia łączy się z bezstresowym wychowaniem dzieci.

Co w wywiadzie powiedział ks. Bochyński

Dla prokuratury wypowiedź księdza jest zastanawiająca, ponieważ wynika z niej, że może mieć on dostęp do informacji o konkretnych przypadkach kontaktów seksualnych osób dorosłych z osobami poniżej 15. roku życia. To właśnie jest podstawą do wszczęcia z urzędu czynności wyjaśniających. Prokurator Błaszczyk zapowiedział, że w ciągu najbliższego tygodnia śledczy przesłuchają księdza.

Złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. duchownego zapowiedział Twój Ruch oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. "Tym razem ksiądz nawet się nie tłumaczy, nie próbuje sprawy wyjaśniać, nie mówi, że się przejęzyczył" – powiedział rzecznik Sojuszu Dariusz Joński na konferencji prasowej w Sejmie. Ksiądz Bochyński wspominał, że dowiedział się o przypadkach wykorzystywania dzieci w konfesjonale, ale obowiązuje go tajemnica spowiedzi. "Dlatego w dniu dzisiejszym złożymy do prokuratora generalnego wniosek o podjęcie czynności sprawdzających - zapowiedział Joński.

Od stanowiska ks. Bochyńskiego odcina się łódzka kuria i informuje, że udzielił go bez jej zgody.

Stanowisko łódziej kurii

"Polski Kościół katolicki nie panuje nad sytuacją. Udzielni książęta w parafiach robią, co chcą, a Kościół ogranicza się, czasami, do tego, by im zakazać wypowiedzi - komentuje oświadczenie Kurii wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.