Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Grzegorz K. nie stawił się w sądzie w Otwocku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-02 13:48

Podwładny arcybiskupa Henryka Hosera, ks. Grzegorz K. nie stawił się na swoim drugim procesie w Sądzie Rejonowym w Otwocku pod Warszawą. Proces nie rozpoczął się. Sąd odroczył rozpoczęcie do 11 grudnia.

 / Fot. Grzegorz Dąbrowski, CC 2.5Do sądu w Otwocku wpłynęło wypowiedzenie pełnomocnictwa przez dotychczasowego obrońcę Grzegorza K. Sąd nie miał pewności, czy oskarżony otrzymał zawiadomienie o dacie rozpoczęcia postępowania. Podjęto również decyzję o utajnieniu procesu ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego. Pokrzywdzony nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

To już drugi proces, w którym ten ksiądz jest oskarżony o czyny o charakterze pedofilskim. W marcu został skazany za inną czynność seksualną z małoletnim ministrantem. Do wydarzeń dochodziło w 2001 roku na plebanii. W wyroku zapisano, że "lizał ucho i wkładał język do ucha" pokrzywdzonemu.

Czytaj także: Wolno czy nie wolno lizać księdza, i gdzie?

Prokuratura badała również sprawę rozpijania małoletnich przez proboszcza. Sprawa została jednak umorzona z powodu przedawnienia.

K. był proboszczem w jednej z parafii na warszawskim Tarchominie jeszcze do ubiegłego tygodnia. Został odwołany dopiero po interwencji mediów. Wczoraj abp Hoser tłumaczył w telewizji publicznej, że nie podjął decyzji o zawieszeniu, bo nawet zawieszony ksiądz może skrzywdzić dziecko. Dodał, że sąd nie zabronił Grzegorzowi K. pracy z dziećmi. Nie było więc potrzeby jego zawieszania.

Grzegorz K. opiekował się na Tarchominie grupą ponad 30 małoletnich ministrantów. Metropolita przyznał w TVP Info, że parafianie nie wiedzieli o skłonnościach księdza. "Proces utajniono" - mówił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.